E-posta Pazarlaması İle Marka Bağlılığı Sağlama

388

E-posta pazarlaması pek çok amaca hizmet ediyor ve farklı pazarlama kanallarını entegre edip kitlenizi tek bir yerde toplamayı sağlıyor. Yine de, pek çok e-posta pazarlamacısı burada tam olarak ne yapıldığını tam olarak çözemediği için çok yaratıcı fikirler ortaya çıkaramayabiliyor. E-postlarınızı tıklama üzerinden optimize etmek ne kadar önemli olsa da web sitenizin trafiğini arttırıp kazanç sağlamanız da önemlidir.

Doğru bir e-posta pazarlama stratejisi uyguladığınızda uzun vadede yaptığınız yatırımın geri dönüşünü alabilirsiniz, böylece kitle de size daha çok bağlanıyor olur, ürününüzü severek kullanmaya devam eder. E-posta pazarlaması ile neler sunabilirsiniz?

Önemli güncelleme ve hatırlatmalar.

E-posta konusunda izlemeniz gereken ilk adım önemli güncelleme ve hatırlatmaları bu yolla duyurmak olacaktır. Eğer yeni bir ürününüz varsa ve yakında pazara adım atmak üzereyse bu tip haberleri e-posta yoluyla da duyurmaya bakın.

Hediyeler.

Ücretsiz hediyeler sunmak bilindik bir taktik olarak öne çıkıyor, bu sayede kitlenizin dikkatini çekebilirsiniz. Hatta düzenli olarak belli aralıklarla hediye dağıtmanız da hem onlarda heyecan uyandıracak hem de sizi takip etmelerine sebebiyet verecektir. Hediyeleri ilgi çekici ürünlerden seçmeye gayret edin, dilerseniz bir hediye kutusu ya da paketi de tasarlayabilirsiniz.

İndirim ve özel teklifler.

Hediyelerin yanı sıra e-posta yoluyla abonelerinize indirim ve özel teklifler de sunmayı deneyebilirsiniz. Örneğin bir ürüne özel bir indirim tanımlayıp bu indirim için belirlediğiniz kodu sadece e-posta ile abonelerinize iletebilirsiniz. İndirim ve özel teklifler markanız için oldukça yararlı olacaktır.

Önemli güncellemeler, hatırlatmalar, şık hediyeler, indirim ve e-posta duyurularına özel tekliflerin yanı sıra daha pek çok alternatif sizi bekliyor. E-posta pazarlaması stratejilerinizi geliştirmek ve iyileştirmek için e-posta içeriklerinizi daha yaratıcı hale getirebilir ve dikkat çekebilirsiniz. Bunun yanı sıra e-posta formatında daha rahat erişim olanağı sağlayabilirsiniz ve daha sonra buradan birtakım analizler bile çıkarabilirsiniz. Bu şekilde gerçekleştireceğiniz sosyal bağlantı ve etkileşimler sayesinde belirlediğiniz hedef kitle ve şu anda mevcut olan kullanıcılar markanızla daha rahat iletişim kuracak ve markanın sunduğu ürünleri daha da çok benimsiyor olacaktır.