Coinbase Japonya’da Piyasaya Çıkıyor

Coinbase’den gelen açıklamalar doğrultusunda şirketin Japonya’da faaliyet göstermek için Finansal Hizmetler Ajansı (FSA)’dan onay aldığı haberi doğrulandı. Japonya kripto para borsasında yalnızca beş dijital varlık üzerinden izin alabilen Coinbase, Amerika ve diğer ülkelerde tüm kripto paralarını borsasında işleme açabiliyordu.

Japonya’da sınırlı işlem yapabilme kapasitesi ile onay alan Coinbase, bu durumu bir geçiş dönemi olarak değerlendiriyor. Kripto dünyası da bu geçiş döneminin ardından ilerleyen dönemlerde Coinbase’in diğer izinleri de alacağına inanıyor.

Japonya, Fon Uzlaşma Yasası’na dayanarak Coinbase’i bir kripto değişim hizmet sağlayıcısı olarak kaydetti. FSA tarafından onaylanan kripto paralar şu şekilde sıralanıyor:

  • Bitcoin (BTC)
  • Bitcoin Cash (BCH)
  • Ethereum (ETH)
  • Stellar Lumens (XLM)
  • Litecoin (LTC)

Coinbase Nedir?

Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan bir kripto para piyasasıdır. Günümüzde dünyanın en fazla kullanılan kripto para borsalarından biri olan Coinbase, zirveye oynayan borsalar arasında yer alıyor. Coinbase, geleneksel kripto para borsalarından farklı biçimde itibari para kullanarak kripto para satın alma imkanı sunuyor.

Coinbase’in iki ana ürünü bulunuyor. Broker dosyası ve GDAX ismini taşıyan profesyonel alım satım platformu. İki ürün birbirinden ayrı şekilde kullanılma özelliğine sahip. Kripto paraları saklamak için Coinbase’in borsa cüzdanları bulunuyor. Ancak bu cüzdanların güvenilirliği konusunda çeşitli şüpheler olduğu için kripto para satın alındıktan sonra paraları güvenli başka bir yere taşımak tavsiye ediliyor. Bunun dışında Donanım Cüzdanı kullanmak da en güvenli kripto para saklama alanı olarak değerlendiriliyor. Coinbase’in son derece yasal bir piyasa olması kullanıcıların yaptıkları işlemlerin yasal güvence altında olduğunu gösteriyor.

Coinbase Nasıl Kullanılır?

Coinbase kripto para borsasına girmek için öncelikle Coinbase uygulamasını indirmeniz gereklidir. Uygulamayı indirdikten sonra bir hesap oluşturarak, kişisel bilgilerinizi girmeniz istenecektir. Hızlı ve güvenilir bir sistem olan Coinbase, bilgileriniz güvende tutulacak şekilde tasarlanmıştır. Kimlik doğrulama işleminin ardından dilediğiniz kripto parayı satın almaya başlayabilirsiniz.

ABD merkezli bu para piyasası, milyonlarca kullanıcı tarafından memnuniyetle ve güvenle tercih edilmektedir. Telefona uygulama indirilerek istenilen yerden istenilen zamanda işlem yapma imkânı sağlayan Coinbase, küçük miktarlarla başlamanıza da olanak tanır.

Coinbase Japon Pazarında!

Coinbase kripto para borsası, Japon piyasasına girişi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Coinbase’in bu konuda yaptığı açıklamalar şu şekilde:

  • Borsa, her aşamada sorumlu kurumlarla ortak bir şekilde çalışma yürüteceğini bildirdi.
  • Coinbase, Japonya’da var olan tüm düzenlemeleri takip edeceğini ve yerel yasalara uyum sağlayacağını açıkladı.
  • Coinbase, Japon FSA ile ortak hareket edeceğini ve böylece ülkede kalıcı olmayı hedeflediğini bildirdi.
  • Coinbase, Japonya’da ilerleyen dönemlerde varlığını sürdürürken işlem gören para sayısını da artırmak istediğini açıkladı.
  • Coinbase, Japonya’nın kripto para dünyasında kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Japonya Sanal ve Kripto Varlıkları Değişim Birliği (JVCEA)’nın bir üyesi iken FSA onayının ardından artık şirketin “birinci sınıf üyesi” kategorisinde yer almaya hak kazandı.

Coinbase, Japonya’nın ünlü kuruluşlarından olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklaşa gerçekleştirdiği lansmanda, bu ortaklığın şirketin küresel büyüme stratejisinin bir parçası olduğunu belirtti.

Coinbase Japonya başkanı Nao Kitazawa konuyla ilgili “Düşük engelli hizmetler sunarak geniş bir müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz” şeklinde bir açıklama yaptı. Coinbase’in hızlı yükselişinde attığı bu önemli adımla gelecekte nasıl bir noktaya taşınacağı merakla bekleniyor. Kullanıcılarının daha çok Bitcoin ve Ethereum ile ilgilendiği bilinen Coinbase’in şu anda bilinen 56 milyon kullanıcısı bulunuyor.