Google Cloud Ücretsiz Hosting Hizmeti

Sitenizi kurmak için ücretsiz web hosting hizmetinden yararlanabileceğiniz bir platform mu arıyorsunuz? Dünyanın en büyük ağlarından birisi olan Google’ın kullanıcılarına sunduğu Google Cloud ile web siteniz için mükemmel hosting hizmetine sahip olabilirsiniz.

Demo kullanımı ile ücretsiz bir şekilde test edebileceğiniz Google Cloud hosting hizmeti, olabildiğince az kesinti yaşamanızı sağlayan altyapısı ile aradığınız hosting hizmetini sizlere sunuyor.

Google Cloud Ücretsiz Hosting

Google Cloud’u anlamak için öncelikle bulut bilişim sistemini anlamak gerekir. Bu sistemler masraf ve zaman kaybı yaratan geleneksel veri merkezlerinin aksine uzaktan yönetilebilen, paylaşılabilen ve erişilebilen bir veri merkezi ortamı sunuyor.

Bulut sistemler arasında yer alan Google Cloud; veri işleyerek analiz etme, araştırma, geliştirme, uygulama ve ağ iletişim hizmetleri sunma gibi pek çok farklı özelliği kullanıcılara sunan bir altyapıdır.

Google‘ın küresel veri ve ağ merkezi alt yapısı olarak hizmet veren Google Cloud Hosting, en basitten en karmaşığa pek çok farklı alanda yazılım geliştirme, veri depolanarak sunucu ve bilgi işlem desteği sunma gibi iş hayatına pek çok avantaj sağlayan bir hizmettir. Google Cloud, herkesin kendi sistemini özgürce tasarlayabileceği ve geliştirebileceği bir platformdur.

Google Cloud Ücretsiz Hosting Kurulumu

Google Cloud kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey Google Cloud hesabı açmak olacaktır. Hesabınızı açtıktan sonra host hizmetinden yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  1. Öncelikle Google Cloud’un ana sayfasına giderek oturum açın.
  2. Oturum açtıktan sonra karşınıza gelen menü seçeneğinden kaynakları yönetin kısmına tıklayın.
  3. “Proje oluştur” kısmına tıklayın ve domain adınızı kaydedin.
  4. Domain adresinize host hizmetini tanımlamak için bir Cname kaydı ve bulut alanı yaratın.
  5. Bu alanları oluşturduktan sonra web siteniz için dosya ve resimleri oluşturduğunuz klasöre ekleyin.
  6. İzin ayarlarınızı yapın ve web sitenizin görünümünü özgünleştirin. Bu kısımda kullanıcı destek e-postası, hizmet ve API bilgileri gibi düzenlemeniz gereken pek çok adım yer almaktadır.
  7. Web sitenizi test edin ve kullanıma açın.

Her ne kadar Google Cloud ücretsiz hosting hizmeti sunsa da Premium özelliklerine ulaşmak için farklı paketleri mevcuttur. Dilerseniz demo sürümü kullanabilir ya da Cloud hesabınızı upgrade ederek Google Cloud’u daha yetkin bir şekilde kullanabilirsiniz.

Google Cloud’un size ilk adımda sunduğu alanı yükseltmek istiyorsanız; ihtiyaç duyduğunuz depolama alanı ve hizmete göre host hizmetini seçebilirsiniz.

Google Cloud Ücretsiz Hosting’in Avantajları Nelerdir?

Genel olarak ücretsiz Google Cloud hosting hizmeti kullanıcılara pek çok avantaj sunar. Bu avantajların başında yatırım giderlerini azaltarak kar elde etmeyi sağlama yer alır. Üstün bulut teknolojisi, depolama alanından gelişim sürecine kadar oldukça hesaplı bir şekilde işlem yapabileceğiniz tasarruflu bir platform sunar. Aynı zamanda veri tabanının uzaktan yönetilebilir ve erişilebilir olması, web sitenizi esnek bir şekilde güncelleme ve takip etmeyi sağlar.

Bulut bilişim sistemi ile çok daha verimli ve güvenilir bir host hizmetine ulaşmanızı sağlayan Google Cloud hesabı oluşturarak kesintiye maruz kalmaksızın işlerinizi yürütebilirsiniz.

Google Cloud %99,95 oranında bir güvenilirlik sunuyor ve kesinti yaşamadığınız için bütçenizi boşa harcama riski olmaksızın işlemlerinizi kolayca yerine getirebiliyorsunuz. Entegre edilebilir yedekleme, sürekli sistem optimizasyonu ve performans geliştirme sistemleri ve başka bir sistem ile aynı verilere kolayca ulaşma avantajı da bir bakıma Google Cloud’u kullanıcılar için vazgeçilmez hale getiriyor. İster küçük çaplı ister büyük çaplı bir web sitesi kuruyor olun Cloud hosting hizmetinden daima yararlanabilirsiniz.