Google Yıl Sonunda Duo ve Meet’i Birleştiriyor

Sıklıkla tercih edilen arama motoru olan Google, Duo ve Meet uygulamalarını birleştireceğini ifade etti. Google Meet ve Duo’nun birleştirilmesiyle birlikte farklı görüntü sohbetleri de ortadan kalkacak. Artık her iki uygulama da tek bir yerde olacak.

Bilindiği üzere Google Duo, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen görüntülü sohbet uygulaması. Görüntülü sohbet için tercih edilen Duo, Google’ın yeni kararıyla Meet ile birleştirilecek. Google, Meet’in özelliklerinin tamamını Duo’ya aktaracak. Böylelikle Duo, Google Meet uygulamasına dönüşmüş olacak. Temelde Google’ın hedeflediği her iki uygulamanın da iç içe geçmesi ve tek bir uygulama haline gelmesi.

Duo uygulamasına son zamanlarda bildirimler gönderen Google, kullanıcılarını konu hakkında bilgilendirmeye başladı. Duo uygulamasının yeni bir isim edineceğini ve yeni özelliklere sahip olacağını kullanıcılarına aktaran Google, yeni hamlesiyle kullanıcıların dikkatini üzerine çekmeyi başardı.

Duo ile Meet Uygulamaları Birleştiriliyor

2022 yıl sonunda Google Meet ile Duo uygulamaları birleştirilerek tek bir uygulama haline gelecek. Görüntülü mesajlaşmayı mümkün kılan Duo, özellikle son zamanlarda pek çok kişi tarafından sıklıkla kullanılan uygulamalardan biri haline geldi. Google Meet ise genellikle iş toplantılarında tercih edilen ve görüntülü görüşmeyi mümkün kılan bir uygulama.

Google, Meet uygulamasındaki özellikleri Duo’ya aktarıp Duo’nun yeni bir isim ile dijital dünyada yer edinmesini hedefliyor. Ayrıca Meet kullanıcıları değişiklikten hiçbir şekilde etkilenmeyecek. Google Meet web sitesi ve uygulamasının aynı kalacağını belirtmek de olanaklı. Bunun yanı sıra Duo uygulaması ve web sitesinin Meet’e bağlanacağı da Google tarafından açıklandı.

Google, Duo kullanıcılarının tamamını 2022 yılının sonuna kadar Meet’e taşımayı hedefliyor. Bu bağlamda 2023 yılından sonra Duo uygulamasının olmayacağı söylenebilir. Kullanıcılar Duo’yu kullanmak için Google Meet’in uygulamasına ya da web sitesine yönelim sağlayacak.