Discord’a Nasıl Kayıt Olunur?

Son zamanlarda özellikle gençler tarafından çok sık kullanılan Discord, her geçen gün daha çok büyümeye devam ediyor. Daha çok online oyun, sohbet ve toplantı amaçlı kullanılan Discord, aynı odada bulunan yüzlerce kişinin aynı anda iletişim kurmasına olanak sağlıyor. Ayrıca Discord’a üye olmak sanıldığı kadar zor da değil.

Discord’a Nasıl Kayıt Olunur?

Discord’a kayıt olmak aslında sanılanın aksine oldukça kolaydır. Kayıt işlemini Discord’un kendi web sitesi üzerinden kolayca tamamlayabilirsiniz. İşte Discord’a kayıt olmak için yapılması gerekenler:

  • Öncelikle Discord’a kayıt olmak için www.discord.com adresine gitmelisiniz,
  • Siteye girdiğiniz ilk anda zaten karşınıza hemen kaydol butonu gelecektir,
  • Kayıt sayfasında sizden e-posta, şifre ve kullanıcı adı gibi bilgiler istenecektir, hesabın doğrulanması için bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanızda fayda var,
  • Daha sonra ise girdiğiniz e-posta adresine bir doğrulama kodu gelecek. Doğrulama kodunu da girdikten sonra artık hesabınız kullanıma hazır.

Discord’a Üye Olmak için Yaş Sınırı Var mı?

Discord’un topluluk kurallarına göre kullanıcı, Discord kullanmak için en az 13 yaşında olmalı. Tabii ki birçok kişi, kayıt esnasında kimlik doğrulaması yapılmadığı için yaşını fazla göstererek kayıt olsa da bu durumun tespiti yapılırsa hem kullanıcının hesabı kapatılır hem de hukuki işlemler başlatılabilir. Bu sebeple 13 yaşın altındaysanız, beklemenizde fayda var.

Discord E-Posta Doğrulaması Nasıl Yapılır? Zorunlu Mu?

Discord’a kayıt olmak için e-posta doğrulaması yapmak zorunludur. E-posta doğrulaması yapmak ise sanılanın aksine oldukça kolaydır. Discord’a kayıt olma aşamasını tamamladığınızda girdiğiniz e-posta adresinize gelen kodu gerekli alana girmeniz gerekir.

Eğer bilgileri doğru girdiğiniz halde hala hesabınıza doğrulama kodu gelmiyorsa girdiğiniz bilgileri kontrol ederek tekrar deneyebilirsiniz. Yine de hesabınızı doğrulayamıyorsanız, Discord destek üzerinden yardım alabilirsiniz.