Netflix Games Nedir?

Dünya genelinde 193 milyon abonesi bulunan, Amerika’da ise 73 milyonluk aboneye sahip olan Netflix, 1997 yılında Kaliforniya’da kurulmuştur. Şirket, Reed Hastings ve Marc Randolph adlı iki girişimcinin fikri ile ortaya çıkmıştır. Şirketin esas faaliyeti ücretli aboneliğe dayanan bir video akış hizmetidir.

Bu faaliyet kapsamında çeşitli film ve dizilerin internet üzerinden izlenebilmesi sağlanır. Ayrıca Netflix’in kendi yapımı olan diziler de adından sıkça söz ettirir. Şirketin pek çok ülkede ofisi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Türkiye, Japonya, Güney Kore, Amerika olarak verilebilir. 2020 yılından beri en büyük eğlence/medya şirketlerinden birisi olan bu platform; film, dizi ve programlara ev sahipliği yapar. Pek çok içeriğe sahip olan bu şirket, kullanıcıların keyifli vakit geçirmesine olanak sağlar.

Netflix Games Nedir?

Dünyanın önde gelen dijital platformlarından birisi olan Netflix, son dönemde popülaritesi ile adından söz ettirir. Gerek bu platformda gösterilen diziler, gerekse sunduğu kaliteli hizmet ile müşterileri memnun etmeyi başarır.

Netflix’e abone olarak Squid Game başta olmak üzere pek çok dizi ve filmi izleme olanağı elde edersiniz. Bunların yanı sıra bu platform, oyun dünyasına da adım atarak adından söz ettirmeyi bir kez daha başardı. Sadece Netflix Games aboneliğine sahip olanların oynayabileceği bu oyunlar, Android cihazlarda çalışır. Bu oyunların bir kısmı internet üzerinden oynanabileceği gibi  aynı zamanda offline olarak da kullanılabilir.

Netflix Games Ne Zaman Kuruldu?

TV programları, sınırsız dizi, film ve çok daha fazlasını müşterilere sunan Netflix, benzersiz yapıları bir arada toplar. Telefon, tablet, bilgisayar gibi pek çok cihazdan rahatlıkla izleyebileceğiniz bu içerikler, zamanınızı dolu dolu geçirmeniz için size yardımcı olur.

Son dönemlerde yeni bir atılım yapan Netflix, Games versiyonunu sahneye çıkardı. Şu an için sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda çalışan Netflix Games’in gelecek aylarda iOS cihazlarda da kullanılması bekleniyor.

Adını ilk defa Temmuz ayında duyuran bu platforma giriş için Netflix üyeliğine sahip olmak gerekecek. 3 Kasım’dan itibaren ise Android işletim sistemine sahip cihazlarda bu oyunlar oynanabilecek.

Netflix Games’in Oyunları Nelerdir?

Pek çok cihazdan dizi, film, belgesel gibi programları izlemenize olanak sağlayan Netflix,  aynı zamanda geniş dil seçeneği ile olaylara yabancı kalmanızın önüne geçer. Netflix üyeleri, HD kalitede net görüntüye sahip içerikleri rahatlıkla izleyebilir.

Netflix’in imkânları bununla da sınırlı kalmaz. Son dönemlerde ortaya çıkan Netflix Games, bu durumun bir tezahürü gibidir. Şimdilik yaklaşık 5 adet oyundan oluşan Netflix Games’in gelecek zamanlarda daha da büyüyeceği öngörülüyor. Netflix Games platformun yer alan oyunlar;

  • Stranger Things: 1984
  • Stranger Things 3: The Game
  • Card Blast
  • Teeter Up
  • Shooting Hoops’dur.

Oyunlar Nasıl Oynanır?

Sadece Android işletim sistemini destekleyen Netflix Games, ücretsiz olarak sunulan bir oyun platformudur. Akıllı telefonlar ve akıllı tabletler aracılığı ile oynanan bu oyunlar, şu an için yaklaşık 5 adettir.

Gelecek zamanlarda oyun sayısını artırmayı planlayan bu kurum, yapmış olduğu atılımlarla her daim adından söz ettirmeyi başarır. İnternet üzerinden veya offline olarak oynayabileceğiniz oyunlar, kolay bir şekilde oynanabilir. Bunun için Netflix Games’e giriş yapmanız yeterlidir.

Konsol vs gerektirmeyen bu oyunlar cep telefonu veya tablet üzerinden rahatlıkla oynanabilir. Birbirinden etkileyici oyunlar sayesinde boş zamanlarınızı dolu dolu geçirebilirsiniz. Kolaylıkla akıllı cihazınıza bu oyunlardan birisini indirerek oyun oynamanın zevkini yaşayabilirsiniz. Zorlu görevleri başarıyla yerine getirebilir, oyunun galibi siz olabilirsiniz. Netflix’in oyun dünyasına katılarak zamanın nasıl geçtiğini anlamazsınız.