2021 Yılının En İyi İşveren Şirketleri

16

Günümüzde milyonlarca işveren ve çalışan bulunuyor. Her işyeri çalışanlarına farklı şekilde davranıyor ve farklı hakları sunuyor. İşveren şirketler ile çalışanlar arasındaki davranışlar işleyişi büyük oranda etkiliyor.

Çalışanlarına en iyi ortamları sunan şirketler daha kazançlı hale gelebiliyor. Ancak her şirket iyi bir işveren olamıyor. Çalışanlarına tanımış olduğu sosyal haklar, çalışma saatleri, çalışma ücreti gibi birçok neden işverenin ne kadar iyi olduğuna işaret etmektedir.

Yukarıda bahsedilen etkenlere göre ve yapılan anketlere bakılarak 2021 yılın en iyi şirketleri rahatlıkla görülebiliyor. Bu şirketler ise şu şekildedir;

  • Udemy,
  • Viessmann,
  • Magna Seating,
  • Magna Exterios & Magna Mirrors,
  • Hilton,
  • Sahibinden,
  • Kuveyt Türk.

Her bir şirket farklı sektörlerde hizmet verse de çalışanları arasındaki diyaloğu onları 2021 yılının en iyi işveren şirketleri yapmıştır. Bu şirketlerden birisinde bir kadronuz olmasını istiyorsanız şirketlerin sektörleri, şartları, sunduğu avantajlar gibi etkenleri bilmeniz de fayda vardır.

Udemy

Udemy dünyanın her yerinde hizmet veren, 65’den fazla dili bünyesinde barındıran dijital bir öğrenim platformudur. Udemy üzerinden kurs alan öğrenci sayısı 25 milyon civarlarındadır.

Sektöründe en iyi olan Udemy, bir konu hakkında uzman olan ve bunu başkalarına aktarmak isteyen kişiler ile bilgi edinmek isteyen ya da kendini geliştirmek isteyen kişileri buluşturmaktadır.

Udemy platformunda Web Geliştirme, Mobil Yazılım Geliştirme, Oyun Geliştirme, Girişimcilik, İş Analitiği ve Zekâsı, Dijital Pazarlama, Grafik Tasarım ve İllüstrasyon, BT sertifikaları, Kişisel Gelişim gibi birçok kategori bulunmaktadır.

2017 yılından beri kategorisinde en iyi işveren şirket olan Udemy’nin çalışanları, Udemy’nin rahat ve özgür bir çalışma ortamı sunduğunu ve her zaman kendilerinin mutluluğunun ön planda tutulduğunu belirtmektedir.

Viessmann

12000’den fazla çalışana işveren Viessmann şirketi; ısıtma, sanayi ve soğutma tekniği sistemleri üreticisidir. Toplamda 11 ülkede üretim şirketi bulunan Viessmann’ın 74 ülkede satış şirketi ve 120 ülkede satış temsilcilikleri bulunuyor.

Viessmann, sektöründe en iyi şirketlerden olmasının yanı sıra en iyi işveren şirketler arasında da yer alıyor. Manisa’daki 162 çalışanı bünyesinde barındıran şirketi onu 2019, 2020 ve 2021 yılının en işveren şirketi yapmıştır. Çalışanları kendilerine verilen değerden ve fikirlerine verilmiş olduğu önemden ötürü Viessmann’dan oldukça memnun.

Magna Seating

Magna Seating, küresel bir otomotiv tedarikçisidir. 28 ülkede faaliyet gösteren Magna Seating 173 binden fazla çalışana sahiptir. 480 çalışanı ile faaliyet gösteren Kocaeli’nde bulunan firması, 2018 yılından beri kategorisinde Türkiye’nin en iyi işveren unvanına sahip olmuştur.

Magna Seating, çalışanlarına güvenmesinin ve özgüven aşılamasının, onların en iyi işveren olmasının en büyük etkeni olduğunu düşünmektedir.

Magna Exterios & Magna Mirrors

Magna Exterios, araçların dışında bulunan parçaların üretiminde rol alıyor. Magna Mirrors ise araç ayna üretimi yapan bir şirkettir. Bahsi geçen firmanın Kocaeli şehrimizde 526 çalışandan oluşan fabrikası bulunmaktadır.

Magna Exterios ve Magna Mirrors Kocaeli 2020 ve 2021 yıllarında en iyi şirket ödüllerine layık görülmüştür.

Hilton

91 ülkede faaliyet gösteren Hilton, otel sektörünün liderlerinden birisidir. Dünya çapında 3897 oteli bulunan Hilton binlerce çalışana sahiptir. Hilton, İstanbul’da 2349 çalışanı ile birlikte 2021 yılın en iyi işveren şirketleri arasında kendine yer bulmayı başarmıştır.

Çalışanları şirketten güvenilir, global ve sosyal hakları olmasından dolayı oldukça memnunlar. Burada çalışırken keyif aldıklarını ve gurur duyduklarını da belirtiyorlar.

Sahibinden

2000 yılında sahibinden.com olarak hayatına başlayan şirket, ilan ve alışveriş sitesi olarak faaliyet gösteriyor. Emlak, vasıta, alışveriş, iş makineleri ve sanayi, yedek parça- aksesuar-donanım, hizmetler, iş ilanları, hayvanlar alemi, özel ders verenler ve yardımcı arayanlar kategorilerinde hizmet vermektedir.

52 milyondan fazla aktif kullanıcıya ev sahipliği yapan şirketin 726 çalışanı bulunmaktadır. 2015, 2016, 2018, 2019, 2020 ve 2021 yıllarında en iyi işveren şirket olmuştur.

Kuveyt Türk

Banka sektörleri arasında katılım bankası olarak faaliyet gösteren Kuveyt Türk, sermaye yapısı ve ekonomik gücü ile katılım bankalarına öncülük etmektedir.  Avrupa’nın en iyi işvereni seçilen Kuveyt Türk, bu unvan ile Türkiye’de ilk ve tek olmanın gururunu yaşamaktadır.

Ayrıca Türkiye’nin en iyi işverenleri arasında 3 kez birinci gelen şirket 2021 yılın en iyi şirketleri arasına girmeyi başarmıştır. Kuveyt Türk bu başarısının çalışanlarına vermiş olduğu değerden ötürü olduğunu belirtiyor.