Apple VR Gözlüğü İçin Tarih Verdi

Apple günümüz teknolojisinde yaptığı birçok yeniliğin ardından şimdi de sanal gerçeklik dünyasında çığır açmaya hazırlanıyor. Kullanıcılar tarafından merakla beklenen VR gözlükleri hakkında kısa sürece Apple firmasından yeni bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre bu yılın Apple firması için hayli yoğun geçeceğe benziyor dersek yanılmış olmayız.

Artık günümüz teknolojisinde sanal gerçeklik kavramının yeri yadsınamaz düzeyde. Özellikle metaverse olgusunun her geçen gün popülerlik kazanması, büyük teknoloji devlerinin VR gözlüklerine olan yatırımlarını arttırdı. Apple da bu alandaki yatırımlarını hızlandıran firmalardan birisi. Apple resmî sitesinden yaptığı son açıklamada, VR gözlüklerinin 2022’de kullanıma sunacağını ilan etti.

Apple AR ve VR Gözlüğü İçin Tarih Verdi

Uzun süredir kullanıcıları meraklı bir beklenti içerisine sokan Apple firması, yaptığı son açıklamalar sonrasında AR ve VR gözlüklerinin çıkacağı tarih netleşmeye başladı. Sanal gerçeklik alanında çığır açması hedeflenen bu gözlüklerin 2022 senesinde yani bu yıl içerisinde raflarda yerini alması bekleniyor.

Gelen son haberlere göre AR başlığının ve VR gözlüğünün ikinci aşama testleri de başarıyla sonuçlandı. Bu gelişmelere göre prototip sürümlerinin bu yıl içerisinde kesin olarak çıkacağı varsayılıyor. Eğer bu ürünlerin özellikleri beklentileri karşılar ise kısa sürede büyük kullanım popülasyonunu yakalaması kaçınılmaz olacaktır.

Apple VR Gözlüğü Ne Zaman Çıkacak?

Apple VR gözlüğünün ne zaman çıkacağı konusunda birçok dedikodu mevcuttu. Fakat Apple firmasının son dönemde yaptığı açıklamalar ile durum netleşmeye başladı. Firmaya göre AR ve VR ürünleri bu yıl tanıtımı yapılacak ve 2022 yılı sonuna kadar satışına geçilecek. En kötü ihtimalle bu ürünlerin 2023 başında raflarda görmek mümkün olacak. Sanal gerçeklik meraklıları şimdiden bu gelişmelerden heyecanlanmış durumda.