Apple Watch Series 8 Özellikleri Nelerdir?

2022 yılına damga vurmaya hazırlanan Apple Watch Series 8 pek çok farklı özelliği güncelleyerek kullanıcılarına eşsiz deneyimler sunuyor. Wallet uygulamasının üst versiyonu ile farklı antrenman stillerini yeni sürümüne ekleyen Apple Watch, nefes uygulamasıyla da kullanıcılarına ek özellikler vadediyor.

Giyilebilir teknolojinin en önemli örneklerinden birini üreten Apple tasarımı, güncellenen ve geliştirilen uygulamaları ve ekstra olarak eklenen yeni özellikleri ile sahiplerine olağanüstü bir dünya yaratıyor.

Sağlıklı, hayat akışında olan, hiçbir şeyi kaçırmayan, kondisyonunu takip edebilen ve teknolojik özellikleri sayesinde günden kopmayan kullanıcıların giyilebilir teknolojisi olan Apple Watch Series 8 ayrıca yeni portre seçenekleri ile kullanıcılarına farklı alternatifler sağlıyor. Tasarımı ile eşsiz bir kullanım özgürlüğü sağlayan Apple, kullanıcılarının beklentilerini bu yıl karşılayacak gibi duruyor.

Apple Watch Series 8’in Tasarımı

7 Haziran 2021 yılında ilk kez meraklıları ile özellikleri paylaşılan Apple Watch Series 8 tasarımı ile de göz dolduruyor. Köşeli olması beklenen Watch Series 8, kavisli çerçeve ile kullanıcılarıyla buluşması bekleniyor.

Üç boyutlu tasarımın sinyallerini veren Apple, farklı kadran tasarımları ile beklentilere cevap veriyor. Hoparlör çıkışları ve ayar düğmesi ile kullanıcılarına ergonomik bir tasarımın inceliklerini hissettirmeye aday olan Apple Watch Series 8 özellikle de kadran tasarımları ile dikkat çekiyor.

Apple Watch Series 8 Ne Zaman Çıkacak?

2021 yılından itibaren belirli aralıklarla özellikleri sızdırılan Apple Watch Series 8’in 2022 yılı içinde teknoloji meraklıları ile buluşması planlanıyor. Kan basıncı ile ilgili geliştirme işlemlerinin bu yıl içerisinde de gerçekleşemeyeceğini belirten Apple yetkilileri, kan basıncı sensörü ile ilgili uygulamasını 2024 yılına yetiştirebileceğinin altını çizdi. Bu yıl piyasaya sürülmesi beklenen yeni üründe ısı sensörünün de olması bekleniyor.

Apple Watch Series 8’in Özellikleri

Apple Watch Series 8 Wallet uygulaması ile kullanıcılarının daha özgür ödeme seçeneklerini keşfetmesini sağlıyor. Seride birebirinden farklı özellikler mevcut. Her kullanıcı kendi işlerini kolaylaştıracak bir özelliği bu seride bulabilir. Yeniden tasarlanan seride, kullanıcılar dijital anahtar uygulaması ile mekanlarını diledikleri gibi kontrol edebilecekler. Apple Watch Series 8 ile alakalı bilinen özelliklerin tamamı aşağıdadır:

  • HomeKit özelliği sayesinde, kullanıcılar kapılarının önündeki insanı kollarındaki giyilebilir teknolojik aksesuarları ile görebilirler.
  • Bilincinizi açık tutmak, akışta kalmak, dinamik ve hayata bağlı bir yaşam stilini benimsemek adına, seride yeni antrenman çeşitlerine yer verildi. Tai Chi ve Pilates ile hayatınızı farklı bir noktaya taşıyabilirsiniz. Üründe güncellenen uygulama sayesinde kalp atış hızınızı ve hareket algoritmanızı izleyebilirsiniz.
  • Düşünme önerisi ve nefes egzersizi ile kullanıcılarına farklı bir deneyim yaşatarak, nefes alma anı sunuyor.
  • Uyuma rutini ile Apple Watch Series 8 yeni soluksuz uyku analizini sizler için paylaşıyor. Uyurken aldığınız soluk hızınızı kaydederek sizleri bilgilendiriyor.
  • Sevdiğiniz fotoğraflar kadrajda en kaliteli haliyle sizlere eşlik edebiliyor.
  • Kullanıcılar; mesajlaşırken istedikleri gibi dikte özelliğini kullanabilecekleri gibi karalama, çizim ve emoji paylaşımı yapabiliyorlar.
  • Odak özelliği ile kullanıcının o an neye odaklandığına dikkat ederek dışarıdan gelen tüm etkileri filtreleyip, kullanıcının odaklandığı anı değerli kılıyor.

Apple, Watch Series 8 ile teknolojinin takılabilir bir mükafat olduğunu vurgulayıcı özellikleri oldukça iyi kullanıyor. Hayatı kontrol etmenize, kaydetmenize, verileri değerlendirmenize yardımcı olacak Apple Watch, daha planlı ve kontrollü bir yaşam tarzı benimsemenize destek oluyor.

Apple Watch Series 8’in Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Yakın zamanda kullanıcıları mutlu edecek olan piyasaya merhaba deme haberi ile Apple Watch Series 8 belirlenen fiyatını da yakın zamanda duyuracak. Henüz kesin fiyatı belli olmayan Apple Watch Series 8’in satışa çıkma tarihi ile birlikte fiyatı da belli olacak.