Disney Plus’ın En Sevilen Dizileri

Disney Plus en çok izlenen diziler kategorisinde yer alan yapımların IMDb puanları da oldukça yüksektir. Klasikleşmiş diziler arasında yer alan How I Met Your Mother, The Simpsons gibi konusu ve karakterleriyle ilgilerin odağı haline gelmiştir. Aynı zamanda Disney Plus dizi önerileri içerisinde de kendisine yer bulan yapımlar, dizi izleme keyfinin artmasını sağlayacak türdendir.

Disney Plus en çok izlenen diziler listesinde birçok yapım yer almakla birlikte en fazla dikkat çeken dizileri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • How I Met Your Mother
  • The Mandalorian
  • The Simpsons
  • Star Wars
  • The Walking Dead
  • Family Guy
  • Moon Knight
  • Loki

Konuları birbirinden farklı olan ve birçok kişi tarafından izlenen diziler ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz. İşte Disney Plus en çok izlenen diziler listesi!

1.    How I Met Your Mother (IMDb: 8.4)

Disney Plus en çok izlenen diziler listesinin ilk sırasında How I Met Your Mother yer almalı. Çünkü klasik bir yapım olmasına rağmen hâlâ gündemdeki yerini koruyor. IMDb puanı da bir hayli yüksek olduğundan, dikkatleri üzerine çeken bir yapım olduğunu ifade etmek mümkün. Dizinin ana karakteri olan Ted Mosby, bir mimardır. En iyi arkadaşı olan Marshall Eriksen 9 yıllık sevgilisiyle evlenince, Ted yalnız kalmaktan dolayı endişe duyar. Bu durum, hayatının kadınını aramasına neden olur. Dizi, Ted’in hayatının aşkını bulmasına odaklanır.

2.    The Mandalorian (IMDb: 8.8)

IMDb puanı yüksek ve Disney Plus en çok izlenen diziler arasında kendisine yer bulan The Mandalorian, macera ve bilim-kurgu yer alan ilgi çekici dizilerden bir tanesidir. Star Wars serisindeki dizilerden biri olan The Mandalorian, serideki Episode VI ve Episode VII arasında bulunan yaklaşık 30 yıllık bir süreyi doldurmak amacıyla çekilerek Disney Plus’ta yayımlanmaya başlanmıştır. Dizi, temel olarak Star Wars evreninde geçiyor. Dizinin başrolünde oynayan kişi Pedro Pascal’dır. Yıldız Savaşları evreninde geçen dizide olaylar Jed’in Dönüşü döneminden 5 yıl sonra başlayarak şekillenir.

3.    The Simpsons (IMDb: 8.6)

The Simpsons, çok uzun süredir yayınlanan animasyon dizilerden bir tanesidir. Dizinin her bölümü oldukça kısadır. Simpsons ailesinin başından geçenleri anlatan dizi, oldukça eğlenceli unsurlara sahiptir. Matt Groening tarafından yaratılan The Simpsons, durum komedisi türündedir. Disney Plus en çok izlenen diziler arasında yer alan dizi, Springfield olarak bilinen kurgusal bir şehirde geçen olayları anlatır. Disney Plus en çok izlenen diziler içerisinde kendisine yer alan dizideki orta sınıf Amerikan ailenin, yani Simpsons’ların yaşları bilinmez. Pek çok ödülü alan dizi, en çok sevilen yapımlar arasında yer alır.

4.    Star Wars: Klon Savaşları (IMDb: 8.3)

Disney Plus dizi önerileri listesinde bulunan Star Wars: Klon Savaşları, IMDb puanı yüksek dizilerden bir tanesidir. Amerikan animasyon dizisi olan ünlü yapım, Yıldız Savaşları’ndan uyarlanmıştır. Klon Savaşları’nın olduğu dönemi aktarır. Dizide Anakin Skywalker karanlık tarafa geçmemiştir. Çok sevilen Disney Plus dizileri arasında yer alan yapımda Anakin Skywalker ve öteki Yıldız Savaşları karakterlerine odaklanıldığı görülür.

5.    The Walking Dead (IMDb: 8.2)

The Walking Dead, dünyaca ünlü yapımlar arasında yer alıyor. Disney Plus en çok izlenen diziler listesinde kendisine özel bir yer edinen The Walking Dead’in türü drama, korku ve kıyamet kurgusudur. Dizinin başrolünde yer alan Rick Grimes, geçirdiği bir kaza sonrası komaya girmiştir. Fakat bir gün beklenmedik bir şekilde komadan uyanır. Fakat kasabanın polis şefi Grimes komadayken kasabada çok farklı şeyler meydana gelmiştir. Zombilerin hakim olduğu bir dünyada hayatta kalmayı başaran küçük bir insan grubu, yaşantılarına devam etmeye çalışacaktır.

6.    Family Guy (IMDb 8.2)

Eğlenceli animasyonlar içerisinde yer alan ve Disney Plus’ın en çok izlenen dizileri arasında bulunan Family Guy, kurgusal bir şehir olan Quahog’da geçer. Dizinin başrolündeki Griffin ailesi, oldukça ilginç bir ailedir. Aile üyelerinin yanı sıra antropomorfik bir köpek de bulunur. Aile üyelerinin başından geçenler, oldukça eğlenceli ve ilginç bir şekilde anlatılır.

7.    Moon Knight (IMDb 7.4)

Dizinin ana karakteri Marc Spector, dissosiyatif kimlik bozukluğuna sahip eski bir ABD denizcisidir. Bir gün Marc Spector’a Mısır ay tanrısının güçleri verilir. Bu durum ana karakterin süper güçlere erişim sağlamasına neden olur. Disney Plus en çok izlenen diziler listesinde bulunan Moon Knight, ilginç konusuyla da dikkatleri üzerine çeker. Mısır ay tanrısının güçlerini alan Marc Spector, sahip olduğu süper güçlerin hem çok özel olduğumu hem de lanet olduğunu düşünür. Yaşadığı olaylar bu durumu kanıtlar niteliktedir. Disney Plus dizi önerileri arasında bulunan Moon Knight, en beğenilen yapımlardan da bir tanesidir.

8.    Loki (IMDb: 8.3)

Disney Plus dizi önerileri listesinde kendisine yer bulan Loki, Avengers: Endgame filminin bir devamı gibidir. Filme Loki, Tesseract ile kaçmıştır. Tesseract ile uzay ve zamanda yolculuğa çıkan Loki, tehlikeli durumlarla baş başa kalır. Bu konuda odaklanan dizi, Disney Plus dizi önerileri listesinde kendisine özel bir yer edinmiştir. Hem kurgusu hem de karakterleri ile pek çok kişi tarafından izlenen dizi, aynı zamanda IMDb puanı da oldukça yüksek bir yapım olma özelliğindedir.