Elon Musk Dogecoin’e Desteğe Devam Ediyor!

Elon Musk’a, Dogecoin adlı kripto para birimini desteklemek amacıyla bir piramit şeması oluşturduğu gerekçesiyle 258 milyar dolarlık bir dava açılmıştı. Tesla ve SpaceX’in kurucusu olan Musk’un içerisinde bulunduğu davaya rağmen Dogecoin’i desteklemesi ve desteğini Twitter üzerinden açıklaması ise dikkatlerden kaçmadı.

Serveti ve son zamanlarda kripto para yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Elon Musk, yine çok konuşulan bir karara imza attı. Dogecoin’le ilgili 258 milyar dolarlık dava içerisinde olmasına rağmen Musk, Dogecoin yatırımlarına devam ettiğini belirtti. Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla çok konuşulan isimlerden biri haline gelen Musk, Twitter’daki yaklaşık 98 milyon takipçisine seslendi.

Dogecoin, 20 Haziran’da yüzde 11’in üzerinde bir fiyat artışı yaşadı. Musk’ın açıklamaları sonrasında meydana gelen bu artışlar ile Doge değer kazanmış oldu. Doge’nin uluslararası piyasalardaki bu fiyat artışı, bu seviyeden işlem görmesine sebebiyet verdi. Musk ile ilgili;

  • 258 milyar dolarlık Doge davası
  • Musk’ın Doge’yi desteklediğini ifade etmesi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Elon Musk’a Açılan 258 Milyar Dolarlık Dava

Birçok nedenle gündemde kendisine yer bulan Elon Musk, bu sefer de Dogecoin’i desteklemeye devam ettiğini bildiren açıklamalarda gündeme geldi. Bilindiği üzere Musk, 258 milyon dolarlık bir davayla karşı karşıya kalmıştı. Dogecoin davasının temel nedeni, Musk’ın Doge için bir piramit şeması oluşturması ve spekülasyonlar oluşturduğunun iddia edilmesiydi.

Çok yakın bir zamanda Twitter’ı alacağı gündeme gelen ve bu nedenle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Elon Musk, şimdi de bu dava ile gündemdeki yerini koruyor. Tesla’nın CEO’su konumundaki Musk’ın Doge’yi eğlence ve ifşa amaçlarıyla manipüle ettiği düşünülüyor. Doge davasındaki davacı Keith Johnson, Musk’ın hem Tesla’yı hem de SpaceX’i Degocin’i lanse etmek amacıyla kullandığını iddia ediyor. Johnson, Musk’ın bunun yanı sıra Dogecoin’in fiyatını yükseltmek için manipülasyonlar gerçekleştirdiğini de ifade ediyor.

Elon Musk ile ilgili bu suçlama, Musk’ın 258 milyar dolarlık bir davayla karşı karşıya kalmasına neden oldu. Davayla gündeme yeni gelmişken Musk’ın Twitter üzerinden Dogecoin’i desteklediğini belirtmesi, Musk ile ilgili yeni bir gündemin oluşmasına sebebiyet verdi. Peki Musk Dogecoin ile ilgili neler söyledi?

Elon Musk, Dogecoin’i Desteklemeye Devam Ettiğini Açıkladı

Geçtiğimiz haftalarda Musk, çeşitli promosyonlar kullanarak Dogecoin’in fiyatlarını yükseltmesi meselesiyle gündeme gelmişti. Bu durumun etkisi sürerken Elon Musk’ın yeni açıklamaları, takipçileri tarafından dikkatleri üzerine çekti.

Hem Tesla hem de SpaceX’in kurucusu olan Elon Musk, zaman zaman farklı konular üzerinden gündem olmaya devam ediyor. Çok yakın bir zamanda 258 milyar dolarlık Dogecoin davasında davalı konumunda bulunan Musk, Twitter üzerinden çeşitli açıklamalarda bulundu.

Yaklaşık 98 milyon takipçisine hitap eden Musk, “I will keep supporting Dogecoin” ifadesinde bulunarak Doge’i desteklemeye devam edeceğini belirtti. 19 Haziran’da gönderiyi paylaşan Musk’ın açıklamalarından bir gün sonra yani 20 Haziran’da Dogecoin’in uluslararası borsalardaki değeri yaklaşık yüzde 11 oranında artış gösterdi.

Yaşanan artış ile birlikte Dogecoin güncel değeri yaklaşık 0.058 dolar. Bilindiği üzere Musk, Doge ile ilgili daha önceki açıklamalarında Doge’nin ETH ve BTC gibi kripto para birimlerine göre günlük ödemelerde daha iyi bir alternatif olduğunu belirtmişti. Halihazırda Musk, belirli SpaceX ve Tesla ürünlerinde Doge ile ödemeleri kabul etmeye devam ediyor.

Daha önce de Twitter üzerinden çeşitli açıklamalarda bulunan Elon Musk’ın Doge ile ilgili açıklamaları, piyasaları etkilemişti. Ayrıca Doge vasıtasıyla bir saadet zinciri kurmakla suçlanan Musk, 258 milyar dolarlık dava ile karşı karşıya kalmıştı. Dava devam etmesine rağmen Musk’ın Doge ile ilgili yeni açıklamaları, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.