Facebook Ray-Ban Stories Akıllı Gözlük

Facebook Ray-Ban Stories akıllı gözlük, sosyal medya devi Facebook ve ünlü gözlük markası Ray-Ben iş birliği ile tanıtıldı. Daha önce Google ve Snapchat gibi teknoloji devleri tarafından geliştirilerek dikkatleri üzerine çeken akıllı gözlükler, Facebook’un da ilgisini çekti.

Birçok özelliği ile oldukça kişiselleştirilmiş ve güçlü bir kullanım deneyimi sunan Facebook akıllı gözlük, uzun süre konuşulacak gibi görünüyor. Başlangıç aşamasında; Kanada, İtalya, Avustralya, İrlanda ve ABD’de teknoloji tutkunlarıyla buluşacak Facebook Ray-Ban Stories akıllı gözlük, cazip fiyatlarıyla da dikkat çekti. Facebook akıllı gözlük fiyatları satışa sunulacağı ülkelerde 299 dolar olacak.

Facebook Ray-Ban Stories Akıllı Gözlük Neler Vadediyor?

Facebook Ray-Ban Stories akıllı gözlük, rakipleri Snapchat ve Google tarafından geliştirilen akıllı gözlüklere göre çok daha gelişmiş özelliklere ev sahipliği yapıyor. Birçok özelliğiyle gündelik yaşamda son derece fonksiyonel bir kullanım imkanı sunan Facebook’un akıllı gözlüğüyle kullanıcılar, müzik dinleyebilecek ya da fotoğraf veya video çekebilecek.

Facebook akıllı gözlük özellikleri arasında ön plana çıkan özellikleri genel hatlarıyla şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Mikrofona ev sahipliği yapacak gözlük ile kullanıcılar sesli görüşme yapabilecek.
  • Gözlüğün sağ üst bölümüne yerleştirilen minimal düğme ile video ve fotoğraf çekimi yapılabilecek.
  • Müzik severler için gözlüğün yan bölümlerinde hoparlörler bulunuyor.
  • Sesli komutlarla çalışabilecek.
  • Fotoğraflar ve videolar Facebook tarafından geliştirilen “View” uygulamasında görülebilecek.

Tüm bu özellikleriyle eşsiz bir kullanıcı deneyimi vadeden Facebook akıllı gözlük, aynı zamanda Ray-Ban markasının estetiğini de bünyesinde barındırıyor.

Facebook Ray-Ban Stories Akıllı Gözlük Ne Zaman Türkiye’ye Gelecek?

Facebook ve Ray-Ban iş birliği ile geliştirilen akıllı gözlük ilk olarak; Kanada, İtalya, Avustralya, ABD ve İrlanda’da satışa sunulacak. Akıllı gözlüğün Türkiye ve dünyanın geri kalanında teknoloji pazarına ne zaman dahil olacağına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Öte yandan Facebook’un akıllı gözlüğü, herhangi bir noktasında Facebook logosuna ev sahipliği yapmıyor olmasıyla da dikkat çekti.