Getir İngiltere’de Neler Yapıyor?

Getir, mobil uygulaması aracılığıyla restoran yemek teslimatları yapmasının yanı sıra satın almış olduğunuz market ürünlerini de kapınıza getirir. BiTaksi’nin kurucusu Nazım Salur tarafından 2015 yılında kurulan şirket, Türkiye’nin en başarılı girişimleri arasında yer alır.

Akıllı telefon uygulaması olarak bilinen Getir, Türkiye’nin dört bir yanına “Getir de getirelim” sloganı ile hizmet verir. Özellikle de büyükşehirlerde yaşayanlar için zamanın paradan daha değerli olduğu bugünün dünyasında Getir, oldukça önemli bir uygulamadır. Türkiye’deki faaliyetlerine hız kesmeden devam eden Getir uygulaması artık İngiltere’de de hizmet vermeye başladı.

Getir İngiltere’de Neler Yapıyor?

Getir, Türkiye’de olduğu gibi İngiltere’nin Londra şehrinde de müşterilere hizmet veriyor. İngiltere’de yiyecek, bebek bakım malzemesi, evcil hayvan ürünleri ve teknolojik ürünler gibi birçok kategoride hizmet veren Getir, tek bir sipariş ile satın alığınız ürünü kapınıza kadar getiriyor.

Özellikle de İngiltere’de pandemi döneminde müşterilere büyük kolaylık sağlayan uygulama, onların imdadına yetişiyor. İngiltere’de hizmet veren Getir, seçilen ürünleri eksiksiz olarak kendi depolarından ve maksimum hızda müşterilerine ulaştırıyor.

Getir, Londra’da tıpkı Türkiye’de olduğu gibi haftanın 7 günü hizmet vererek 1,500’den fazla ürünü kısa bir zamanda müşterileri ile buluşturuyor. Ayrıca İngiltere’de yaptığı reklam ile de kendini kısa zamanda bölge halkına tanıtmayı amaçlıyor.

İngiltere’de Getir Kullanım Oranları

Getir’in Londra’ya açılmasındaki en önemli sebepler arasında:

  • Şehrin kalabalık bir nüfusa sahip olması,
  • Londra’nın en önemli dünya şehirleri arasında bulunması,
  • Bölgede dijitalleşmenin yüksek olması yer alır.

Londra’da toplam 5 deposu olan Getir, gelecek aylarda depo sayısını 20’ye çıkarmayı planlıyor. İngiltere’de Getir kullanım oranları bölgesel bazda devam ediyor. Şu an için Londra’da 1. ve 2. bölgedeki kullanıcılara ulaşan şirket, gelecek aylarda 3. ve 4. bölgede de hizmet vermeye başlayacak.

Getir Başka Hangi Ülkelerde Var?

İngiltere gibi e-ticaretin aktif olarak kullanıldığı bir bölgede hizmet veren Getir, birçok insanın işini kolaylaştırıyor. Özellikle de pandeminin ortaya çıktığı günlerde evden çıkmadan siparişlerini teslim almak isteyen müşteriler için Getir uygulaması altın değerinde olmuştur.

Londra gibi bir şehirde 100’ü aşkın çalışanı ile hizmet veren Getir, bir motosiklet eşliğinde siparişlerinizi size teslim ediyor. İleriki dönemde Londra’da çalışan sayısını daha da büyütmeyi hedefleyen şirket, dünyanın dört bir yanına yayılmış durumdadır. Sadece Türkiye ve İngiltere ile sınırlı kalmayan Getir, birçok ülkede hizmet vermeye devam ediyor.

Getir’in hizmet verdiği diğer şehirler ve hizmete başlama tarihleri şu şekildedir;

  • Mayıs 2021 yılında Hollanda’nın başkenti Amsterdam,
  • Haziran 2021 Almanya’nın başkenti Berlin,
  • Haziran 2021 Fransa’nın başkenti Paris,
  • Temmuz 2021 yılında ise İspanya ve İtalya’dır.

Getir İleride Hangi Ülkelerde Açılacak?

Mobil teknoloji ile insanların ihtiyaçlarına en uygun şekilde cevap veren Getir, yaklaşık 10 dakikalık bir süre içinde siparişinizi kapınıza teslim eder.

Kurulduğu günden bugüne oldukça yüksek bir müşteri potansiyeline sahip olan uygulama, dünyanın farklı şehirlerine yayılarak vizyonunu genişletti. Artık birçok Avrupa ülkesinde Getir uygulamasından yararlanmak mümkün. Sadece akıllı telefon ile ihtiyacınız olan ürünü kapınıza getiren uygulama, sizi zahmete sokmadan büyük bir yükten de kurtarır.

Avrupa pazarında önemli bir yere sahip olan Getir, Portekiz’in başkenti Lizbon’u da hizmet bölgeleri arasına ekleyerek hizmet verdiği ülke sayısını 8’e çıkarmıştır. Avrupa’daki hızlı yükselişine devam eden Getir, gittiği ülkelerde de iz bırakmaya devam ediyor. Bu bölgelerde birçok kullanıcı sayısına ulaşan şirket, yerel halk tarafından da oldukça sevildi.

Önümüzdeki dönemlerde Amerika pazarına da girmeyi düşünen Getir şirketi, bu bölgede de yoklamalara başladı. Eğer Getir Amerika pazarında da söz sahibi olursa hizmet verdiği ülke sayısını 9’a çıkaracak.