Girişimcilerin Destek Alabileceği Programlar

Tek başınıza, hiç destek almadan projenizi veya işinizi büyütmek bir hayli zor olacaktır. Bu yüzden neredeyse her girişimcinin bir kez de olsa çeşitli konularda destek almasında fayda var. İşte girişimcilerin destek alabileceği programlar;

Oyun Geliştirme Desteği

Herhangi bir kategoride bilgisayar oyunu ya da mobil oyun tasarlamak istiyor fakat desteğe ihtiyaç duyuyorsanız bu program tam da size göre. Oyun geliştirme desteği sayesinde satın alacağınız bütün yazılımların masrafı ve 2 personelinizin brüt ücreti karşılanıyor. Tabii bir oyun geliştirmek için birden fazla işinde usta personele ihtiyacınız olacak. Bu program sayesinde 2 personelinizin 25.000 dolara kadar olan brüt ücreti karşılanıyor.

Bu programdan faydalanabilmeniz için ise proje bilgilerinizi paylaşarak ön başvuru yapmanız yeterlidir. Ön başvurudan sonra projeniz incelenecek ve yeterli görülürse sizinle iletişime geçilecektir.

Fuar Katılım Desteği

Şirket olarak sadece yurt içinde değil aynı zamanda yurt dışında da hizmet vermek ve belli düzeyde tanınmak istiyorsanız bu destekten yararlanabilirsiniz. Fuar katılım desteği sayesinde çok büyük harcamalar yapmadan bireysel ya da şirket halinde yurt dışındaki fuarlara katılabilir ve yeni müşteriler bulabilirsiniz.

Fuar katılım desteği ile katılmak istediğin fuarda yer kirası ve stant gibi işlemler için harcayacağın paranın 15.000 dolara kadar %50’si karşılanır.

Markalaşma Destek Programı

Eğer markanız, belirli bir seviyeye kadar ulaşmış ve hedef pazarları arasından en az birinde tescillenmiş ise markalaşma destek programı sayesinde daha da büyümek için yurt dışına açılabilirsiniz. Kurumsal kapasitenizi geliştirerek yurt dışında da adınızı duyurmak ve pazarınızın yurt dışındaki hedef kitlesine ulaşmak markalaşma destek programı ile artık zor değil.

Bu program sayesinde yurt dışına açılmak adına yapacağınız stratejik iş planı için gereken harcamaların %75’i karşılanmaktadır. Aynı zamanda belirlediğiniz gelişim yol haritanız var ise, bu haritanın hayata geçmesi için manevi destek de talep edebilirsiniz. Bu destek programına katılarak TURQUALITY logosunu ürünlerinizde kullanabilirsiniz.

KTZ Destek Programı

Eğer uzay, havacılık, elektrik veya kimya gibi alanlarda faaliyet gösteriyorsanız KTZ destek programı ile küresel ölçekli diğer firmalar ile iş birliği yapabilir ve adınızı daha çok duyurma şansına sahip olabilirsiniz.

KTZ destek programının sunduğu en büyük avantajlardan biri, mal standardını arttırmanız için yapmanız gereken harcamanın yarısını karşılıyor olmasıdır. Bu sayede ticaretinizi tamamlamanız için gereken işlemleri kolayca halledebilirsiniz.

Ofis ve Mağaza Destek Programı

Hemen hemen her sektörde müşteri ile yakından ilgilenmek çok önemlidir. Müşteri ilişkilerini iyi yönetmek için ise her markanın bir mağaza, ofis ya da depoya ihtiyacı vardır. Tabii tutulacak mekânın kirası, personel ücreti ve diğer masraflar derken ortaya gözden çıkarılması gereken büyük bir miktar çıkıyor. Bu nokta da devreye ofis ve mağaza destek programı giriyor.

Bu destek programı sayesinde dünyanın herhangi bir yerinde kiraladığınız mekânın kira gibi ücretlerinin büyük bir kısmı karşılanıyor. Kiraladığınız mekânın en fazla 25 birimi için 4 yıl boyunca bu desteği alarak markanızı büyütebilirsiniz.

Ürün Tasarım ve İstihdam Destek Programı

Eğer farklı ve önü açık bir ürün tasarladığınızı düşünüyor fakat bu ürünü daha da geliştirmek istiyorsanız ürün tasarım ve istihdam destek programı tam da size göre. Bu program sayesinde yeni bir ürün tasarımı ya da mevcut ürünün gelişmesi süreci boyunca destek alabilir ve ürünleri son haline getirerek markanın büyümesine destek verebilirsiniz. Bunun dışında proje için gereken personellerin brüt ücretlerinin yüzde 50’si de karşılanıyor.