Lider Olmak İsteyen İş Sahiplerine

422

”Bir iş sahibi olmak ve yönetmek, para kazanmaktan başka bir şey değildir. Mesele başkalarının kariyerlerini şekillendirmek ve dünyayı daha iyi bir yer yapmaktır.” Megan Driscoll, CEO of EvolveMKD

Bugünün liderleri, modern işgücünü yönetmek hakkında bilgi vermek için çok fazla bilgeliğe sahiptir.

Ekibin en çok ihtiyaç duyduğu pozisyonu bulurum ayrıca geri besleme ve koçluk konusunda yapabileceklerime odaklanırım. Ben hala bu yoldayım. Gerçekten iyi bir CEO ve lider olmak istiyorum. Yaptığım iş ve toplumda yarattığım farkla gurur duymak istiyorum. Bu nitelikler beni lider olmaya yönlendiriyor.

EvolveMKD’ye başlamadan önce yaklaşık beş yıl boyunca NYC butik  ajansında çalıştım. Ortaklığımıza altı ay kala, uzun vadede işe yaramayacağımın anlaşılması sağlandı. Daha sonra bir süre kariyerimde bir sonraki adımım olarak yapmak istediğim şeyleri gerçekten düşünmek için zaman ayırdım.

Piyasayı gezdim ve hiçbir ajansın sağlık – güzellik alanında üst düzey, hands-on, kişiselleştirilmiş ürün  ve bilgi sunmadığını fark ettim. Sahip olunan, işletilen ve tamamen kadınlarla çalışan bir kurumda yoktu. Bunun, öncelikle üst düzey personele odaklanarak esnek ve sağlıklı bir çalışma ortamıyla birleştirerek hem müşteri hizmetinde hem de çalışanın sürekliliğinde bir deney denemek için fırsat olduğunu düşündüm.

Evolve kurulumundaki hedeflerimden biri, kadınların yalnızca çalışmak ve gelişmek değil, kendilerini güvende hissettikleri bir ortam yaratmaktı. Tasarım gereği, Evolve, personel arasında iletişimin serbest akışını teşvik eden açık bir ofis. Alanımızda, ortak çalışmayı ve yaratıcılığı teşvik eden benzersiz kadınsı bir his var. Herkesin kendisini bir takımın ayrılmaz bir parçası olarak görmesini ve takımın başarısının bir parçası olmasını istiyorum. Bu nedenle geniş açık bir bulpen’de faaliyet gösteriyoruz.

En önemli liderlik dersim, kadınları mesleklerinde istediklerini tanımlamaya teşvik etmek ve kariyerinde bir sonraki adıma hazırlanmaktır.