Küçük İşletmeler İçin Ücretsiz 6 Swot Şablonu

941

SWOT analizi, girişimcinin daha iyi iş kararları vermesine yardımcı olması gereken en değerli araçlardan biridir. Güçlü Yönler, Zayıf Yönler, Fırsatlar ve Tehditler kısaltmasıdır. Önerilen fikirlerin, stratejilerin ve diğer iş hareketlerinin olumlu ve olumsuz yönlerini araştırıyor. Aynı zamanda, bu önerilere ve şirketi etkileyebilecek yollara karşı olan tüm iç ve dış güçleri tanımlıyor.

Çoğu SWOT analizi, dört bileşenden her biri için bir kutu ile iki-iki-boyutlu bir matrise ayrılmıştır. Analizinizi nereden başlatacağınızdan emin değilseniz, size rehberlik etmek için altı ücretsiz, indirilebilir SWOT şablonu sunuyoruz.

Bplans

Bplans, SWOT analizi şablonunu indirilebilir bir PDF dosyası olarak sunuyor. Bu kaynak sayfasından, bir SWOT analizinin doldurulması, ne için kullanılacağı ve çeşitli şirketler ve endüstriler için SWOT analizleri için talimatlar bulabilirsiniz. Bunlara, işyerine özgü SWOT analizlerinin nasıl göründüğü hakkında bir fikir vermek için gıda kuruluşları ve Etsy mağazası gibi online mağazalar dahildir.

İş Dünyası Bültenleri

BusinessBalls’da, Word ve PDF formatında farklı indirilebilir SWOT araçlarını bulabilirsiniz. Bu makale, her SWOT bileşeni hakkında ayrıntılı bir açıklama yanı sıra işletmenizin sahip olabileceği çeşitli güçlü ve zayıf yönleri, zayıf yönleri, fırsatları ve tehdit türleri içeren doldurulmuş bir örneği içerir.

Yaratıcı

Eğer dünyanın en büyük ve en tanınmış şirketleri için SWOT analizinin nasıl olacağını merak ettiyseniz, Creately, SWOT analiz şablon sayfasında Google, Amazon ve Nike gibi şirketler için örnekler tasarladı. Ayrıca, Creately’nin web tabanlı SWOT yazılımını kullanarak boş bir şablon oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz.

MindTools

Analizinizi doldurma sürecinde size yol gösteren bir SWOT çalışma sayfası sunmaktadır. Bu makale, her bir kutuya ne koyacağınızı anlamanıza yardımcı olacak her bir bileşen için cevaplayabileceğiniz bir dizi soruyu listeler. Örneğin, Güçlü Yönler için kuruluşunuzun başkalarına ne gibi avantajlar sağladığını ve benzersiz satış öneri (USP) ne olduğunu listelemek istenir; Zayıflıklar için, işletmenizin satışlarını kaybetmesine neden olan faktörler sorulur. Şirketinize yapılan bu kapsamlı, içten bakıldığında, düşünmediğiniz şeyleri ortaya çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Öncelik Matrisi

Appfluence uygulamasının bir uygulaması, SWOT analizinizi doldurma yönünde size yol gösteren yedi basamaklı bir işlem sunar. Önce, amacınızı seçmenizi ve analizinizin odaklanmasını istediğiniz iş alanınıza karar vermenizi sağlar. Ardından, analiz sonrasında meydana gelen her türlü karar alma sürecinde yer alacak kilit ekip üyelerinden oluşan “SWOT ekibinizi” seçmeniz gerekir. Her SWOT bileşeni için öğeler (sonraki dört adım) listeledikten sonra, son adımınız sonuçlara öncelik vermek ve bir sonraki hareket biçiminizi bulmaktır. Analizinizi oluşturmanıza yardımcı olmak için Priority Matrix uygulamasını da indirebilirsiniz.

SlideModel

SlideModel’in ücretsiz PowerPoint SWOT analiz şablonları koleksiyonu, mesajınızı dinleyicilerinizi ikna etmenize yardımcı olan göz alıcı ve ilgi çekici bir şekilde bulmanıza yardımcı olabilir. Birincisi, her SWOT bölümünün altındaki öğeleri basitçe listeleyen temel, tek sayfalık bir şablon. Ayrıca, iki çoklu kaydırma, tablo tabanlı şablonlar vardır – bir şablon çok basit ve düz, diğeri zarif grafikler ve temiz bir düzen kullanıyor – her ikisi de bir kapak veya giriş slayt olarak bir ana SWOT analizi kullanıyor ve her birini parçalıyor bölümünde bulabilirsiniz. Ayrıca, kavrama dayalı SWOT analiz şablonu, görsel olarak fikirleri göstermek için şekiller ve renkler kullanırken, reklam öğesi şablonu, resimlerin, diyagramların ve diğer nesnelerin kullanılmasına izin verir.