Şirketler Nasıl Ofis İçin Yatırım Yapmalı?

Ofisler işleri tamamlamak için herhangi bir yerden daha fazlasıdır. Yaratıcılığı arttırmak için, ilham vermek ve üretkenliği en üst düzeye çıkarmak için önemli bir alan. İyi bir büro, yeteneği ortaya çıkarmak, takımınızı bir arada – dingin tutmak, işbirlikçi ve mutlu olmak için önemli bir olgudur.

İlham veren ve heyecanlandıran ofis oluşturmak için bir Google olmak zorunda değilsiniz. Updater olarak, yaklaşık 50 kişiden oluşan firmamız bunu yaptı.

Kişisel Alana Yatırım Yapmak

Ekip genişledikçe, kişisel nefes alma alanına ihtiyaç duyulan artışı unutmayın. Eski Genel Merkezimiz iki konferans salonuna sahipti. Kesintisiz müşteri aramaları, satış görüşmeleri, iç toplantılar vs bazen gerçekten patlamalar oluyordu. Bunun çözümü için birçok özel ve sessiz alana ihtiyaç duyduk. Çalışma alanının toplam alanın dört katına çıkması, personel sayısının artmasına bağlıydı ancak çok sayıda toplantı odasına (çok sayıda konferans odasından küçük iki kişilik grup sohbet odalarına) yatırım yapmak verimlilik ve sağlıklı düşüncenin artmasına neden oldu.

Teknolojiye Yatırım Yapmak

Yaklaşık 10 kişilik bir evden çalışan grubumuz var fakat bu çalışanlar birçok durumda kendilerini bize çok uzak hissettiler. Bu nedenle, iletişim engellerini ortadan kaldırmak için, video konferans teknolojimizi, mesajlaşma uygulamalarımızı oluşturduk ve her evden uzaktaki çalışana kendi ev ofislerinde teknolojilerini geliştirmek için bir bütçe hazırladık. Biraz pahalı olsa da, toplantılar ve uzak takımın morali için mutlak bir oyun değiştirici oldu. Bazen uzun saatler çalışırız. Ve 10 ila 12 saat bir koltukta oturmak sağlıksız olabilir. Bunun için elektronik olarak bir düğmeye dokunarak oturmadan durmaya ayarlanan Herman Miller masalarına yatırım yaptık. Bu hem eğlenceli bir uygulama oldu bunun yanı sıra çalışanlarımız yorulma oranlarını en düşük düzeye çekmeye odaklandık. Tüm bunlarda mutlu ve daha sağlıklı bir takım anlamına gelir. Gerçek zamanlı olarak yolumuza devam etmek için ofiste stratejik olarak yerleştirilmiş çözünürlüğü yüksek televizyonlara yatırım yaptık. Bunlar ayrıca misyonumuz ve hedeflerimizin için sürekli hatırlatıcı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca, ekip üyelerinin odaklanarak, daha sağlıklı düşünerek çalışmalarını sağlar.

Eğlenceye Yatırım Yapmak

İşyerinde eğlenmek Updater takım kültürünün en önemli özelliklerinden biridir. Herkes, başlangıç ​​ofislerinin dünyadaki en eğlenceli oyunlardan biri olduğunu biliyor ve 10.000 metrekarelik alanımız için bazı başlangıç ​​klasiklerine yatırım yaptık: pinpon masası bir izleme bölümü ile), bir köfte masası ve her seviyedeki kazananı kutlamak için şampiyonlar bölümü. Ancak eğlencenin asıl kaynağı takımın kendisidir. Ekibimiz yeni ofisimize taşındığımız için eğlencede bir sonraki seviyeye geçti. Bir Kitap Kulübü başlatmak, Aile Günü adı altında ev sahipliği yapmak ve bira tadımı, oyun geceleri, film gösterimleri vb. gibi aktiviteleri yapmak için harekete geçtiler.

Tarihe Yatırım Yapmak

Doğru sanat, ekibinize ilham verebilir ve markanızın kimliğini ve geçmişini ifade edebilir. Bizim için bu, Updater hakkında epik bir duvar resmi tasarlamak için yetenekli bir sanatçı tutmak anlamına geliyordu. Yeni duvarımızda, markamızın evrimini, misyonumuz ve ekibimizi görebilirsiniz. Taşıyıcıların taşıdıkları kanepede bir köpek, hareket etmede size yardımcı olan arkadaşlara ödeme yapan pizzalar, hatta en uzun süreli çalışanlarımız bile duvarlarda görülüyor. Kendilerini görmek, yıllar boyu yoğun bir çalışma ve özveri için ödül ve yaratıcı bir “teşekkür ederim” gibi geliyor. Duvarda ki resimler, yalnızca oturup çalışmayı sevdiğimiz bir merkez haline getirmekle kalmıyor aynı zamanda Updater’da çalışmayı ve neden ilerlememizi sağladığını da hatırlatıyor.

Geleceğe Yatırım yapmak

İlk izlenimler her şeyi ifade eder. Güzel bir ofisi ziyaret eden aday personel, firmamızın bir ekip üyesi olursa rahat ve mutlu olabileceğinden emin olacaktır, aynı şekilde bu konuda biz onlardan daha eminiz. Bu yatırımı yalnızca mevcut ekibimiz için değil, aynı zamanda gelecekteki ekibimiz için de yaptık. Yeni bir ofis, büyüyen bir ekibi kolaylaştırmak için daha geniş bir alana yapılan bir yatırımdan çok daha fazlasını gerektirir, şirketinizde her yönüyle yatırım yapmak için bir fırsattır. Eğlenceyi, öğrenmeyi ve işbirliğini teşvik eden bir ofise zaman ve para biriktirmek, harika bir kültür oluşturmak ve verimli, mutlu bir ekip oluşturmak için ayrılmaz bir parçadır.