Dünyada Kadınlar İçin En İyi İşyeri Önerileri

Toplumsal cinsiyet eşitliğinin işyeri konularında dikkat çekmeye devam etmesi nedeniyle, kadınlar daha fazla eşit ücret ve muamele göreceği şirketlerde iş olanakları arıyor.

InHerSight, kadınlar için bir işyeri derecelendirmesi için beş ana kategorideki kullanıcı derecelendirme verilerini topladı: kadınlar ve erkekler için eşit fırsatlar, maaş memnuniyeti, doğum ve evlat edinme izni, üst düzey liderlik ve kadınlar için yönetim imkânları. Inheright, beş kategorili bir ölçekte her kategorideki en iyi işyerlerinin sıralamasını yapmak için verilerini kullanırken, kadınlar için genel olarak en iyi 10 işyeri aşağıdakileri kapsıyor;

  • Title Source (4.6)
  • Procore Technologies (4.4)
  • The Boston Consulting Group (4.2)
  • The Motley Fool (4.0)
  • Netflix (4.0)
  • Facebook (4.0)
  • NetSuite (3.9)
  • PayPal (3.9)
  • Google (3.8)
  • CEB (3.8)

Inheright’ın CEO’su Ursula Mead’e göre kadınlar için liderlik ve yönetim fırsatlarında kadın temsilciliği; eşit fırsatlar ve maaş memnuniyeti, kadınların işyerindeki memnuniyetini öngörüyor.

Geçtiğimiz yıl önde gelen birkaç şirket, ebeveynlik izni programlarında iyileştirmeler yaptığını bildirdi, bu nedenle doğum ve evlilik izni, InHerSight için vurgulanan bir faktör oldu. Mead bu trendin 2017’de de devam etmesini umuyor.

Listedeki daha büyük isimlerden birçoğunda iş bulmak zor olabilir, ancak bu, şu anki veya gelecekteki şirketinizde bu avantajların hepsine sahip olamayacağınız anlamına gelmez. InherSight maaşları gözden geçirmeyi ve maaş oranlarını düzeltmeyi, kadınların mevcut işverenlerinde en çok istediği politika değişikliği olduğunu (yüzde 31’den fazla) gördü.

Şirketlerinde bir değişiklik yapmak isteyen kadınların, şirketlerinin politikalarının başkalarıyla nasıl karşılaştırıldığı ve seçeneklerin neler olduğu konusunda bazı başlangıç ​​araştırmaları yaptığını da belirtti. Ayrıca, endişelerinizden ve kısıtlamalardan bazılarının ne olduğuna ilişkin farkındalığı göstermek için işveren perspektifinden gelen isteğinizi düşünmek de önemlidir, böylece her ikisisinde de çözüm odaklı olabilirsiniz.

İş avında çalışan kadınlar, hangi işin veya şirketin kendileri için doğru olduğunu belirlemelerine yardımcı olabilecek birçok bilgiye erişebilir. Bazen, potansiyel olarak mükemmel eşleşme olabileceklerini ortaya çıkarmak için gerekli olan biraz araştırma yapmaktır. Doğru şirketi bulmanıza yardımcı olan ve onların kültürü ve yararları hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak çok sayıda online kaynak var.