Uzaktan Çalışanlar Daha Başarılı Mı?

426

 

Evden çalışma olanağı, bir telekomünikasyondur. Gallup araştırmasına göre bugünün teknoloji dolu çalışma ortamında yaygınlaştı. Özellikle, kariyerinde bir noktada olan ya da bir noktada olan çalışanların sayısı, evden ayda en az bir gün, son 20 yılda yüzde 300’ün üzerinde bir artış gösterdi. 2015’te çalışanların yüzde 37’si kariyerinin bir noktasında uzaktan çalıştığını söylerken, 2006’da yüzde 30’dur ve 1995’te yüzde 9’dur.

Çalışmanın yazarları, “Teknoloji telekomünikasyon işçiler için daha kolay hale getirdi ve çoğu şirket, pozisyonun izin verdiği takdirde, en azından ara sıra” işçilerin çalışmalarını uzaktan yapmasına izin vermeye hazır görünüyor “dedi.

Uzaktan çalışma konusundaki yükseliş, kısmen, evden çalışan çalışanların ofis içi meslektaşları kadar verimli olduklarına dair artan bir inanca bağlı olabilir. Çalışma, hem istihdam edilen hem de işsiz olanlar da dahil olmak üzere Amerikalıların yüzde 58’inin, uzaktan çalışanlara bir ofiste çalışanlarınki kadar verimli olduğunu ve yüzde 47’den yüzde 95’e çıktığını ve bu rakamın 1995’te aynı olduğunu söylüyor. Ankete katılanların sadece yüzde 20’si Telecommuters her gün ofiste çalışan akranları daha günlük olarak daha az etkili olduğunu düşünüyorum.

Önceki Gallup araştırması, uzaktan çalışmak için en azından biraz zaman harcayan çalışanların, telekomünikasyon işlemlerinde asla meşgul olmamış olanlardan daha olası olduğunu bulmuştur.

Çalışmanın yazarları, “Bu ilişkilerden telekomünikasyonun katılımı arttırıp artırmadığı ya da telekomünikasyon alanındaki (ve daha eğitimli olan, beyaz yakalı çalışanların eğiliminde olduğu) işçilerin genel olarak çalışmalarına katılma ihtimalinin daha fazla olup olmadığı belli değil.” “Nedenselliğe bakılmaksızın, Gallup araştırması, daha yoğun bir işgücüne sahip şirketlerin üretkenlik, karlılık ve müşteri katılımı da dahil olmak üzere çeşitli iş sonuçlarında daha iyi sonuç verme eğiliminde olduklarını gösterdi.

Şu anda evden çalışma amaçlı olanların% 45’i ayda beş günden az bir süredir evde çalışıyor ancak sadece% 24’ü ayda 10’dan fazla işyerinde çalışıyor.

Evden yüzde 23’ü ayda bir veya iki gün, yüzde 22’si ayda üç beş gün arasında, yüzde 24’ünde telekomünikasyonda ayda 10’dan fazla iş günü çalışıyor.