Şirketinizi Bir Franchisa Dönüştürme

417

 

Şirketiniz hızla büyüyorsa ve bir franchise’a dönüştürmek istiyorsanız, size faydalı olacak birkaç ipucu burada yer alıyor.

Ödevini doğru yap; Başlangıçta işinizi kurmadan önce hedef tüketicileriniz ve konumunuz hakkında çok araştırma yaptınız. Zemin zaten yapılmış olsa da, franchising dünyasını tanımak için biraz daha araştırma yapmanız gerekecek.

Profesyonel bir yardıma başvur; Bir kez franchising almaya karar verdikten sonra, yalnız yolculuğa çıkma. Deneyimli bir yönetici ve başarılı bir franchise avukatı bu yolda size yardımcı olacaktır. Özellikle, franchise açıklama belgenizi oluştururken, şirketiniz, satış rakamları ve diğer önemli iş bilgileriniz hakkında bilmeniz gereken her şey için gereklidir.

Markalaştırmada tutarlı olun; Franchise’lere, genellikle kendi uygulamaları konusunda bir miktar rahatlık verilirse de, müşteri mağazanızdan markanızı tanıyabilmelidir.

Logonuz, mağaza tasarımınızın birleşimi ticari faaliyetlerinizi ortaya çıkarıyor. Franchise planlamaya başladığınızda, müşterilerin markanızı tanıyabilmesi için bu unsurların tutarlı olması önemlidir.

Maliyetlerinizi araştırın; Mevcut tedarikçi ve tedarikçi anlaşmalarınızın daha büyük bir bütçede işleyip işleyemeyeceğini kendinize sorun.

Bir pazarlama stratejisi oluşturun­; Bir franchise sahibi olarak, artık hem ürününüzü tüketicilere hem de işletmeniz için potansiyel franchise alanlarına pazarlamaktan sorumlu olursunuz. Her ikisi için sağlam bir pazarlama planı getirmek büyüdükçe sizi takip etmenizi sağlayacaktır. Uygulamaya uygun pazarlama stratejilerini belirlemek ilk önce çok zor, bu zamanla gelişen bir şey, bu nedenle vazgeçmemek ve sabırlı olmak gerekli.