Şirketinizi Bir Franchisa Dönüştürme

Şirketiniz hızla büyüyorsa ve bir franchise’a dönüştürmek istiyorsanız, size faydalı olacak birkaç ipucu burada yer alıyor:

Ödevini doğru yap

Başlangıçta işinizi kurmadan önce hedef tüketicileriniz ve konumunuz hakkında çok araştırma yaptınız. Zemin zaten yapılmış olsa da, franchising dünyasını tanımak için biraz daha araştırma yapmanız gerekecek.

Profesyonel bir yardıma başvur

Bir kez franchising olmaya karar verdikten sonra, yalnız yolculuğa çıkmayın. Deneyimli bir yönetici ve başarılı bir franchise avukatı bu yolda size yardımcı olacaktır. Özellikle, franchise açıklama belgenizi oluştururken, şirketiniz, satış rakamları ve diğer önemli iş bilgileriniz hakkında bilmeniz gereken her şey için gereklidir.

Markalaştırmada tutarlı olun

Franchise’lere, genellikle kendi uygulamaları konusunda bir miktar rahatlık verilirse de, müşteri mağazanızdan markanızı tanıyabilmelidirler. Logonuz ve mağaza tasarımınızın birleşimi ticari faaliyetlerinizi ortaya çıkarıyor olmalıdır. Franchise planlamaya başladığınızda, müşterilerin markanızı tanıyabilmesi için bu unsurların tutarlı olması önemlidir.

Maliyetlerinizi araştırın

Mevcut tedarikçi ve tedarikçi anlaşmalarınızın daha büyük bir bütçede işleyip işleyemeyeceğini kendinize sorun.

Bir pazarlama stratejisi oluşturun­

Bir franchise sahibi olarak, artık hem ürününüzü tüketicilere hem de işletmeniz için potansiyel franchise almak isteyenlere pazarlamaktan sorumlu olursunuz. Her ikisi için sağlam bir pazarlama planı getirmek büyüdükçe sizi takip etmenizi sağlayacaktır. Uygulamaya, uygun pazarlama stratejilerini belirlemek ilk önce çok zor, bu zamanla gelişen bir şey, bu nedenle vazgeçmemek ve sabırlı olmak gereklidir.