Ofisinizi Yaz Sezonuna Hazırlamak

Pek çok çalışan için yaz en iyi sezonlardan biridir. Bir diğer kısım için en çekilmez ve can sıkıcı mevsimdir. Sıcak günlerde masa başında ofis ortamında çalışmak çekilmez bir hale gelmiştir. Yaz sezonuna hazırlanmak için önceden alabileceğiniz pek çok önlem vardır, böylece sıcak yaz günlerinde rahatlıkla çalışmanın yolunu bulabilirsiniz.

Klima/Sıcaklık Ayarı

Sanılanın aksine oda ısı problemi sadece evler için geçerli değildir: bu konu ofisler de bir problem haline dönüşebilir. Pek çok çalışan bu konuda sessiz kalmayı tercih etse de hepsi farklı sıcaklık değerlerini tercih edebiliyor. Özellikle bir kısım daha soğuk dereceleri tercih ederken bir diğer kısım daha ılık derecelere yöneliyor. Bu noktada ofiste ortak bir karara varılmasında fayda vardır. Bunun yanı sıra faks makinası gibi makinalar da sıcaklığı arttıracağından bunları masalarınıza uzak bir yere yerleştirmeye çalışın.

Bunaltıcı Saatler

Eğer iş çıkış saatine kadar dakika ve hatta saniyeleri sayıyorsunuz yazın bu daha da çekilmez hale gelecektir. Çalışırken rahatlamak için kış parçaları açıp dinlemeye ne dersiniz? Sizi odaklayacak parçaları seçip çalışmaya devam edebilirsiniz. Bunun yanı sıra çalışırken parlak güneşin sizi rahatsız etmemesini istiyorsanız perde ya da panjurları kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu hem dikkatinizin dağılmasını engelleyecek hem de olası güneş yanıklarından uzak tutacaktır.

Yaz Mevsimine Göre Giyim

Bazı ofisler çok kurumsal olsa da bazıları yazın çalışanlarına anlayış gösterip giyim kuşam konusunda yardımcı oluyor: eğer sizin de ofisiniz bu konuda esnekse yaz mevsimi geldiğinde sizi serin tutacak kıyafet ve ayakkabılar seçmeye özen göstermek isteyebilirsiniz. Sandaletlerden eteklere, yaza uygun kumaşlardan ince hırkalara kadar pek çok seçenek arasından seçim sizin. Bu noktada seçtiğiniz giyecek ve ayakkabıların aynı zamanda ofise her halükarda uygun olmasına dikkat edin.

Yemek

Şirketinizin yaza uygun yemekler sunması çok önemlidir: aşırı yağlı yemekler sizi hem rahatsız edecek hem de uykunuzu getirecektir. Eğer şirketiniz içeride yemek sunmuyorsa ve dışarıda yiyebiliyorsanız yaza uygun yemekler yiyebileceğiniz restoranlara gitmeye çalışın. Hafif yiyecekler sayesinde dinç olacak ve odaklanmakta problem yaşamayacaksınız.