Görsellerde Kullanılan Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Görsellerde kullanılan fontu bulma, birçokları tarafından en çok merak edilen konulardan biridir. Görsel veya fotoğraflarda kullanılan yaz stilleri, bazı durumlarda ilgi çekici olabilir. Özellikle tasarımla ilgilenen ya da farklı sebeplerle dijital dünyada bir tasarım yaratmak isteyenler için yazı stili oldukça önemlidir.

Yazı font bulma sitesi yardımıyla her türden görselde kullanılan yazı stilini keşfetmek mümkündür. Üstelik görsellerde kullanılan yazı fontunu bulma, son derece basit birkaç adımdan oluşur. Bunun için ihtiyaç duyulan tek şey, yazı stilini keşfetmeye yaran bir web sitedir. Sadece yazı font bulma sitesi olarak hizmet sağlayan birçok farklı web platform vardır. Geniş yelpazeli seçenekler arasından en iyilerini tercih ederek kısa sürede arzu edilen yazı fontu keşfedilebilir.

Görsellerde Yazı Fontu Nasıl Bulunur?

Görsellerde yazı fontu nasıl bulunur, merak edenler için yazı stillerini keşfetmenin oldukça basit bir yöntemi olduğu belirtilmelidir. Çeşitli web siteleri üzerinden söz konusu işlemleri gerçekleştirmeniz oldukça hızlı ve kolaydır. Sadece resmi indirmek ve web sitenin talep ettiği alana yerleştirmek yazı stilini keşfetmek için yeterlidir.

Yazı Font Bulma Sitesi

Yazı font bulma sitesi olarak hizmet sağlayan oldukça geniş yelpazeli seçenekler vardır. Çevrimiçi olarak hizmet sağlaya bu platformların yanı sıra çeşitli mobil uygulamalar ya da programlar kullanarak da görseldeki yazı stilini bulunabilir. Bununla birlikte üçüncü parti yazılım, uygulama veya programlar çeşitli güvenlik sorunlarının meydana gelmesine neden olabilir.

Dolayısıyla görselde kullanılan yaz tipini bulma kapsamında web sitelere yönelim göstermek en güvenli ve doğru seçenektir. Yazı font bulma sitesi olarak hizmet sağlayan bazı platformlar şu şekildedir:

  • LikeFont
  • WhatTheFont
  • Fontsqurriel
  • Myfont

Bu platformların herhangi birini kullanarak görsel üzerinden yazı stilini keşfetmek son derece kolay ve hızlıdır.

Resimden Font Bulma

Resimden font bulma, özellikle davetiye, broşür ya da benzeri tasarımlar hazırlanırken nasıl yapılacağı en çok merak edilen konulardandır. Klasik yazı stillerinin yeterli olmadığı durumlarda daha önce keşfedilen bir fotoğraf veya görseldeki yazı stilinin kullanılması olanaklıdır. Üstelik çevrimiçi olarak bu işlemler birkaç adımda tamamlanabilir.

Resimden font bulma kapsamında görseldeki yazı stilini keşfetmek için yapmanız gerekenler şu şekildedir:

  • Yazı stilini öğrenmek istediğiniz görseli bilgisayarınıza kaydedin.
  • Belirtilen web sitelerden herhangi birine giriş yapın.
  • Sitede gösterilen ilgili alana bu görseli ekleyin.
  • Yazı stilini bulmak için ilgili butona tıklayın.

Bu kadar basit birkaç aşamanın tamamlanmasıyla birlikte görseldeki yazı stili, site tarafından sunulacaktır.