iPhone’da Silinen Mesajlar Nasıl Geri Alınır?

iPhone silinen mesajları geri alma, birçok farklı yöntemle gerçekleştirilebilecek işlemlerdir. iCloud.com adresi üzerinden ya da iCloud Backup aracıyla iPhone silinen mesajları geri getirme mümkündür. Bununla birlikte iPhone silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme de gerçekleştirilecek birkaç basit işlemle olanaklıdır. Whatsapp uygulamasındaki tüm sohbetlerin yedeklendiği iCloud Drive üzerinden Whatsapp sohbetlerine erişim sağlanabilir. Bununla birlikte iPhone silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme için Apple kullanıcılarının Whatsapp’taki yedekleme özelliğini aktif etmesi gerekir.

iCloud Backup ile iPhone Silinen Mesajları Geri Getirme

iPhone silinen mesajları geri alma kapsamında tercih edilebilecek en efektif ve etkili yöntemlerin başında iCloud Backup gelir. iCloud Backup, iPhone cihazlarındaki verilerin yedeklenmesini sağlayacak Apple aracıdır. Bu araç iPhone cihazınızdaki mesajlar da dahil olmak üzere tüm verilerin yedeklenmesini sağlayarak arzu ettiğiniz ulaşabilmenizi imkanlı hale getirir.

iPhone silinen mesajları geri getirme işlemlerinde iCloud Backup yöntemini kullanırken yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • iPhone marka cihazınızdan “Ayarlar” bölümünü açın.
 • Açılan pencerenin üst kısmında kullanıcı adınızın yer aldığı bölüme tıklayın ve bu pencereden de “iCloud” bölümüne geçiş yapın.”
 • Açılan ekranda yedekleme süreleri ve tarihleri görülecektir. Bunun için iCloud Backup özelliğini aktif tutmanız gerekir.
 • Telefonun yedekleme yaptığını onaylamanızın ardından “Ayarlar” bölümüne tekrar dönün ve “Genel” kısmına tıklayın.
 • “Genel” bölümünde en alta inin ve önce “Aktar” daha sonra “iPhone’ı Sıfırla” butonlarına tıklayın.
 • Bu aşamadan sonra iPhone marka cihazınız tamamen sıfırlanacaktır. Bir iCloud yedeğiniz olduğu için sıfırlama sonrasında yedeklenmiş olan verilerin yüklenmesi mümkün olacaktır.
 • Son olarak yükleme işleminin tamamlanmasının ardından “Uygulamalar ve Veri” sekmesinde yer alan “iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle” seçeneğini seçin ve işlemi tamamlayın.

iPhone silinen mesajları geri alma kapsamında son aşamada iCloud bilgilerinizle giriş yapmanız gerekecektir. Bu noktada yedekleme işlemine başlamadan önce iCloud şifre ve kullanıcı adı gibi bilgilerinizin doğruluğunu teyit etmeniz önerilir.

iCloud.com ile iPhone Silinen Mesajları Geri Getirme

iCloud.com, Apple marka cihazlardaki birçok veriye erişim sağlayabileceğiniz Apple’ın çevrimiçi destek ağıdır. Sadece iPhone silinen mesajları geri alma kapsamında değil aynı zamanda farklı verilerin geri getirilmesi amacıyla da kullanılabilir. Üstelik iCloud.com adresi üzerinden verileri geri getirmek oldukça kolaydır.

iPhone silinen mesajları geri alma işlemleri doğrultusunda iCloud.com yöntemi üzerinden mesajları geri yüklemek için yapılması gerekenler şu şekildedir:

 • com adresiniz ziyaret edin.
 • “iCloud Drive” bölümüne geçiş yapın.
 • Burada sağ alt köşede yer alan “Son Silinenler” kısmına girin.
 • Alt bölümde “Tümünü Kurtar” seçeneğine tıklayın ve geri getirmek istediğiniz dosyayı seçin.

Bu basamakların adım adım takip edilmesiyle birlikte iPhone silinen mesajları geri alma işlemi tamamlanacaktır.

iPhone Cihazlarda Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme

iPhone silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme işlemleri için öncelikli olarak Whatsapp mesajlarının yedeklenme onayının verilmesi gerekir. Whatsapp üzerinden yedekleme gerçekleştirmeyi onaylayan kullanıcıların eski sohbet geçmişine ulaşması mümkündür. Yedekleme özelliğini aktif etmeyen iPhone kullanıcıları ise herhangi bir mahkeme kararı olmaksızın Whatsapp sohbet geçmişine ulaşım sağlayamaz.

iPhone silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme işlemleri adım adım şu şekildedir:

 • Öncelikli olarak hangi tarihte gerçekleştirilen sohbetlere erişim talep edildiği belirlenmelidir. Bu işlem için; Whatsapp uygulamasına giriş yapın önce “Ayarlar”, daha sonra “Sohbetler” ve son olarak “Sohbet Yedeği” bölümlerine geçiş yapın.
 • Son sekmede açılan yedekleme tarihinin taleplerinize uygun olup olmadığını teyit edin.
 • Yedekleme tarihinin uygun olması halinde uygulamayı tamamen kaldırın.
 • Daha sonra tekrar yükleyin ve giriş yapın.
 • Yükleme sürecinde yedekleme ile ilgili bölümde yer alan “Geri Yükle” seçeneğine tıklayın.
 • Yedekleme tarihine kadarki tüm sohbetler yüklenecektir.

iPhone silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme kapsamında medya, fotoğraf ve videolar da dahil olmak üzere sohbette yer alan tüm veriler geri yüklenir.