Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım sitelerinden birisi olan Instagram, günümüzde sıklıkla kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde sadece video ve fotoğraf paylaşmakla kalmaz, aynı zamanda yakınlarınızla da iletişim kurabilirsiniz.

Takipçi sayısını artırarak ürün tanıtımı da yapabileceğiniz Instagram, adeta yeni bir iş kapısı olarak da görülür. Beğeni ve takip gibi pek çok hizmeti sunan bu platform, trend videolara göz atmanıza da olanak sağlar. İlk olarak 6 Ekim 2010 tarihinde ortaya çıkan bu platformun kurucuları Kevin Systrom ve Mike Krieger’dır. Geçmişten bugüne hatırı sayılır bir kullanıcı kitlesine ulaşan Instagram’ın üye sayısı 50 milyon civarındadır.

Instagram Hesabı Nasıl Kapatılır?

Dünya genelinde önemli bir kullanıcı sayısına sahip olan Instagram, sosyal medya platformları arasında en sık kullanılan uygulamalardan birisidir. Fakat böylesi önemli bir uygulama kimi zaman kullanıcılar tarafından kapatılmak istenmektedir. Özellikle de sosyal medyada daha fazla zaman geçirmek istemeyen kullanıcılar bu yolu tercih etmektedir. Eğer siz de Instagram hesabınızı kapatmayı düşünüyorsanız şu adımları takip edebilirsiniz;

  • Instagram hesabına giriş yapın,
  • Sonrasında ayarlar sekmesine tıklayın,
  • Profil sekmesinin alt kısmında yer alan hesabımı geçici olarak kapat seçeneğine tıklayın,
  • Ardından hesap kapatma nedeninizi belirleyerek şifrenizi girin,
  • Sonrasında devam butonuna tıklayarak hesabınızı kapatınız.

Kapatılan Instagram Hesabını Tekrar Açabilir Miyim?

Instagram hesabınızı kapatıp sonrasında pişman olduysanız, ilk 1 ay içinde giriş yaparak hesabınızı aktive edebilirsiniz. Bir ay sonra giriş yaptığınız takdirde tüm hesap bilgileriniz, profil fotoğraflarınız sistemden silinecektir. Bu yüzden hesabınızı kapatmadan önce bu durumu detaylı bir şekilde değerlendirerek karar vermelisiniz.

Eğer kalıcı ve uzun bir süre dönmemeyi düşünüyorsanız, fotoğraflarınızı ve videolarınızı kopyalayabilirsiniz. Böylece anılarınızı el altında tutabilir, onların kaybolmasına izin vermezsiniz.