Instagram Son Silinen Post Nasıl Geri Getirilir?

Instagram son silinen post nasıl geri getirilir, merak edenler için uygulamada yapılan küçük değişikliklerle silinen bazı gönderilerin geri getirilmesinin mümkün olduğu belirtilmelidir. Daha önceden 24 saatle sınırlı olan bu özelik, artık 30 güne kadar kullanılabilir.

Özelikle yanlışlıkla gönderilerini silen ya da daha önce sildiği gönderileri geri getirmek isteyen Instagram kullanıcıları, Instagram son silinen post geri getirme özeliğinden fazlasıyla memnun kaldı. Ayrıca gönderilerini silmesine karşın pişmanlık duyan kullanıcılar için de Instagram’ın yeni özeliği fark yaratan bir deneyim vadediyor. Bununla birlikte önemli bir tartışma alanı da açıldı. Instagram son silinen gönderiyi geri getirme özeliği, aynı zamanda uygulamanın kullanıcıların verilerini bir süreliğine kaydetmesini de gerektirecek.

Instagram Son Silinen Post Geri Getirme

Instagram son silinen post geri getirme özelliği, Instagram’ın kendi sunucularında kullanıcı gönderilerini saklamasıyla mümkün hale geldi. Uygulama 30 gün boyunca kullanıcı rızasına bakılmaksızın tüm silinen gönderi ve paylaşımları depolayacak ve kullanıcıların arzu etmesi durumunda tekrardan kullanıma hazır hale getirecek.

Instagram son silinen post geri getirme işlemleri için adım adım takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak Instagram uygulaması açılmalıdır.
  • Uygulamanın “Ayarlar” bölümüne geçiş yapılmalıdır.
  • Son olarak “Son Silinmiş” bölümüne girilmelidir.

Bu işlemlerinde tamamlanmasıyla birlikte Instagram son silinen post geri getirme işlemlerinin tamamlanması mümkündür.

Instagram son silinen post geri getirme işlemlerinde kullanıcıların yaşadığı en temel sorun “Ayarlar” bölümünün ardından “Son Silinmiş” seçeneğinin görünmemesidir. Bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalınması halinde uygulamanın sürümünü güncellemek yeterli olacaktır. Söz konusu sorun güncel sürümün kullanılmıyor olması nedeniyle ortaya çıkar ve güncelleme sonrasında son silinenler bölümüne ulaşmak mümkündür.