Netflix’in Popüler 5 Türk Dizisi

24

Netflix’te yayınlanan Türk yapımları her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor. Farklı, akıcı ve sürükleyici hikayeleriyle dikkat çeken Türk dizileri, senaryolarıyla da beğeni topluyor.

Netflix’te izleyebileceğiniz 5 popüler Türk dizisi ve içeriği hakkında genel bilgiler şu şekilde:

1.    Bir Başkadır

Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit ve Defne Kayalar gibi isimlerin başrolünü paylaştığı dizinin 8.5 IMDB puanı bulunuyor. Dizi bayılma nöbetleri geçiren Meryem adlı genç bir kadının psikolog Peri ile arasında geçen ilginç sohbetler çevresinde ilerliyor.

Sohbetler sonucunda ortaya çıkan, insanların çeşitli travmalarını gözler önüne seren ve davranış bozukluklarının hayatlarına yansımasını konu edinen dizide, düşünceler ve tavırlar arasındaki çelişkiler çarpıcı biçimde sahneleniyor. Bakış açıları ve yaşam tarzları oldukça farklı olan karakterlerin bireysel sancıları görülüyor. İç içe geçen hikayeler arasında insanların kişiye, bulundukları ortama ve şartlara göre nasıl değişebileceği, iç dünyalarında yaşadıkları özgüven eksiklikleri ve önyargıları şeffaf bir biçimde sunuluyor.

Akıcı anlatımı, farklı karakterleri ve sürükleyici senaryosu ile bir solukta seyredip bitirmek isteyeceğiniz dizi, 8 bölüm ve 1 sezon olarak yayınlanıyor.

2.    Atiye

Başrollerini Beren Saat ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı dizinin 7.2 IMDB puanı bulunuyor. Gizemli ve maceralı yapısıyla dikkat çeken Atiye, konusuyla diğer dizilerden farklı bir noktada yer alıyor.

Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanan dizide Atiye, varlıklı bir ailenin ressam olan kızıdır. Sevgilisi ve ailesiyle mutlu bir hayat sürerken başına gelen ilginç bayılma olayları ve sonrasında gördüğü bir simgenin Göbeklitepe’de yapılan kazı çalışmasında karşısına çıkması üzerine macera dolu bir serüvene atılır. Başına gelen olaylar sonucunda kendisine verilen yetenek ve sorumluluğun farkına varır.

İçsel süreçlerin yoğun olarak gözler önüne serildiği dizide aşk, sırlar ve mistik olaylar ön planda tutuluyor. Merakla ve heyecanla seyredebileceğiniz dizi, 24 bölüm ve 3 sezon olarak yayınlanıyor.

3.    Fatma

Başrollerinde Burcu Biricik, Uğur Yücel ve Mehmet Yılmaz Ak’ın yer aldığı dizinin 7.5 IMDB puanı bulunuyor.

Fatma 35 yaşında, hapisten çıkan kocasını arayan ve bir çocuğu olan temizlik işçisi bir kadındır. Yalnız, fakir ve zor bir hayatın içinde tek istediği kocasına ulaşmaktır. Arayış ve çaresizlik hisleriyle boğuşurken aniden bir cinayet işlemek zorunda kalan Fatma, insanların onu fark etmemesi sayesinde hayatta kalabilmek için farklı cinayetler de işlemek zorunda kalır. Bu süreçte tek evladını da kaybeden Fatma’nın önünde artık tahammül edebileceği bir şey kalmamıştır. Bastırdığı tüm duygularını, ona kötülük yapan herkesi öldürerek açığa çıkaran Fatma, kocasını da bulur.

Basit bir temizlik işçisinin seri katile dönüştüğü, soluksuz izlemek isteyeceğiniz serüven 1 sezon ve 6 bölümden oluşuyor.

4.    Masum

Başrollerini Haluk Bilginer, Nur Sürer, Ali Atay ve Okan Yalabık, Serkan Keskin ve Bartu Küçükçağlayan’ın paylaştığı dizinin 8.4 IMDB puanı bulunuyor. Dram ve polisiye ağırlıklı dizi, emekli komiser Cevdet Bey ve ailesinin dramatik yaşamını konu ediniyor.

Cevdet Bey, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile bir kasabada huzurlu bir yaşam sürer. Tarık’ın eşi ve kardeşi bir trafik kazasında ölmüştür. Komiser Yusuf’un kasabaya gelmesiyle başlayan gerilim ve gizem dolu atmosfer ile bir ailenin parçalanışına uzanan trajedi, seyir zevkinin yüksek olduğu bir dizi ortaya çıkarır. Masum, 1 sezon ve 8 bölümden oluşuyor.

5.    Fi

Başrollerini Ozan Güven, Serenay Sarıkaya ve Mehmet Günsür’ün paylaştığı dizinin 7.8 IMDB puanı bulunuyor.

Duru, sevgilisi Deniz’le birlikte yaşayan bir balerindir. Ünlü bir psikolog olan Can Manay’ın karşı evlerine taşınması ve Duru’ya saplantılı bir şekilde âşık olması sonucu, duygusal savaşlar başlar. Can Manay, Duru’nun tutkularını hırs ve ihtirasa dönüştürerek, onu sevgilisinden ayırır.

Aşk, tutku ve ihanet gibi duyguları derinlemesine işleyen dizi, akıcı bir senaryoya sahiptir. Dizi 2 sezon ve 22 bölümden oluşuyor.