Öğrenci İndirimi Veren Platformlar

Birbirinden farklı platform ve markalar, öğrencilere özel indirimler ve paketler hazırlıyor. Hizmet vermek istedikleri kitlenin çoğunluğu gençlerden oluşan şirketler, hedeflerine ulaşabilmek için indirimli uygulama yolunu çokça tercih ediyor.

Öğrenciler üzerindeki finansal ve ekonomik stresi azaltmak ve tanınırlıklarını artırmak isteyen platformlar, en iyi yaptıkları şeyi yani reklamlarını genellikle genç kitle üzerinden sürdürmeye devam ediyor. Reklamlarında yer verdikleri genç kitleyi harekete geçirmek ve hizmetleri ile tanıştırmak ve kar topu gibi büyüyen popülerliklerini artırmak amacı ile sadece öğrencilere özel indirim kampanalarını sunuyor. Öğrenci indirimi veren platformlar yaygın olduğu için kullanıcıları da bu kampanyalara oldukça fazla katılım sağlıyor.

Genellikle lise, üniversite, yüksek lisans öğrencileri için geçerli olan indirimler, dinleme ve izleme platformlarında oldukça yaygın durumda. Uygulamalara kayıt olarak indirim koşullarını sağlıyorsanız bu indirimli kullanımdan sizler de faydalanabilirsiniz.

Öğrenci indirimi veren platformlar arasında yer alan sevdiğiniz platformlardan sizler de oldukça cüzi bir ücret karşılığında faydalanabilirsiniz. Türkiye’de yaygın olarak hizmet veren en büyük platformlar arasında da öğrenci indirimi uygulayan platformlar bulunuyor. Öğrenci indirimi uygulayan platformların bazılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • BluTV
  • Spotify
  • YouTube

Öğrenci indirimi uygulayan platformların başında BluTV geliyor. Türkiye’de öğrenci indirimi uygulaması yapan çok sayıda platform mevcut. İndirimlerden faydalanabilmek için ise platformların istediği koşulları sağladığınızı ispatlamanız yeterlidir. BluTV öğrenci indirimi uygulamasından faydalanmak için de gerekli olan koşulları sağlamanız gerekiyor.

BluTV

Film ve dizi sektörü oldukça gelişmiş durumda. Artık insanlar bir şey izlemek istediklerinde bunu saate ya da mekâna bağlı olmadan diledikleri an oldukları yerde izlemek istiyorlar. Bu istek de platformları mekansız ve zamansız izleyici kitlesine uygun bir hizmet oluşturmaya itti. BluTV bu oluşumlardan biri olarak öğrencilere film ve dizi izleme platformunda indirimli üyelik imkânı sağlıyor.

BluTV, öğrenci indirimi veren platformlar içerisinde sadece üniversitelilere sağladığı indirim uygulaması ile yer alıyor. Türkiye’de üniversite okuyan herkes; aylık 12,90 TL karşılığında platformda dilediği dizi ya da filmi izleyebiliyor. Üye olmak için ise edu.tr uzantılı mail adresinizi onaylatmanız yeterli oluyor. Üyeliği de istediğiniz an bitirebiliyorsunuz.

Spotify

Fiziksel olarak herhangi bir şeyle uğraşırken bir yandan da podcastleri dinleyerek aynı anda iki işi birden yapabilirsiniz. Öğrencilerde genellikle bu duruma sıkça başvurduğu için Spotify, öğrencilere özel bir indirim uygulaması ile ışık yakıyor. Sınırsız müzik, podcast ve daha fazlası diyen Spotify, öğrencilere indirim veren platformlar ile benzer bir uygulamaya gitmiş durumda.

Dinleme platformları arasında hatırı sayılır derecede başarılı olan ve geniş bir kitleye hitap eden Spotify, insanlara çevrimiçi ya da çevrimiçi olmadan müzik dinleme kolaylığını sunarken, öğrencilere ayrı bir uygulama hazırlıyor.

Üniversite öğrencileri için oluşturulan kampanya koşullarında şu an için üye olan bir öğrenci; 9 TL üyelik bedeli ödüyor. Platform öğrencilere %50 indirim uyguluyor. Ancak üyeliğinizi oluştururken öğrenci olduğunuzu belirtmeyi unutmamalısınız.

Normal üyelik oluşturan kişiler 12 ay boyunca aynı fiyat üzerinden ücretlendiriliyor. Öğrenci olduklarını üyelik yenileme işleminde güncelleyen kişiler, indirimli tarifeye geçiş yapıyorlar. Ayrıca öğrenci indirimi veren platformlar arasında yer alan Spotify; öğrencilere 1 aylık ücretsiz Premium deneme imkânı da sunuyor.

YouTube

Reklamsız ve çevrimdışı müzik dinleme keyfinden yararlanmak isteyen öğrenciler, YouTube Premium paketinden üyelik oluşturabilirler. Platform üyeleri arasında bulunan öğrencilere özel bir aylık ücretsiz deneme süresi kampanyasını da sürdürüyor.

Öğrenci üyeler, platformda gerekli üyelik işlemini gerçekleştirirken güvenlik koşulları gereği başka bir sayfaya yönlendirilerek üyeliklerini tamamlıyor. Aylık üyelik bedeli ise öğrenciler için 9,99 TL’dir.