Slack İle Başlarken Bilmeniz Gerekenler

İnsanları son zamanlarda e-postalarınıza cevap vermekte güçlük çekiyor? Bunun yerine muhtemelen Slack’teki iş arkadaşlarıyla sohbet etmekle meşguller. Bu işbirliği aracı, hem küçük hem de büyük işletmelerdeki meslektaşlarıyla bağlantı kurmak için hızlı bir şekilde hizmete girdi. Başlamak ve kullanmak, her düzeydeki bilgisayar okuryazarlığı çalışanlarına erişilebilir yapmak basittir. Ekibinizdeki herkesin öğrenmesini isteyeceği temel özelliklerin ayrıntıları.

Takım Oluştur

Takım oluşturmak için ücretsizdir, ekip için bir ad ve bir şifre seçmeniz gerekir. Ardından diğer çalışanları davet edebilirsiniz.

Serbest çalışan biriyseniz veya takım oluşturan birkaç farklı organizasyonla çalışıyorsanız, birden fazla ekibe üyelik kazanmak kolaydır. Herkesi aynı sayfada tutmanın bir yolu olarak bazı aileler bile Slack’e kullanıyor. Slack bir takım oluşturmak oldukça basittir. Ekibinize bir isim verin ve sonrasında başkalarını üye olmak için e-posta adresleri aracılığıyla davet edebilirsiniz. IOS, Android ve Windows Phone için mobil uygulamalarla birlikte Windows ve Mac için masaüstü yazılımı da bulunmaktadır.

Bir ekip içinde, kanallarla işleri daha da parçalayabilirsiniz. Tercih ettiğiniz hesap türüne bağlı olarak, serbest çalışan kişiler veya diğer dış katkıda bulunanlar için ek düzeylerde ek erişim seviyeleri olacaktır.

Bazı Bağlantılar Kur

Slack‘in popülerlik kazanmasının sebeplerinden biri entegre olabilecek üçüncü parti uygulamaların sayısıdır. Hizmeti Google Drive, Dropbox, Salesforce ve çok sayıda bot’a bağlayabilirsiniz. Slack, konuşmayı canlandırmaya çalışan veya ana özellik bulmanıza yardımcı olan kendi Slackbot’unu bile sunuyor. Bu, Slack’le yaptıklarınızı sadece bir sohbet odasından daha fazlasını sağlayacak şekilde genişletebilir.

En popüler bağlantılardan biri Giphy’dir. “/ Giphy” yazarak, bazen sadece sözcüklerin yapamayacağı şekilde bir noktaya ulaşan bir gif atabilirsiniz. Takımınızın Slack hesabını yönetirseniz.

Her bir kullanıcı, Slack uygulamasının tasarımını özelleştirebilir ve ana sohbet odasının görünürlüğünü sağlayabilir. Bir kerede farklı görüşmelerin devam etmesi durumunda özellikle de başka bir kullanıcıyı öğrenmek önemlidir.

En iyi organizasyon tekniği, farklı takımları kanallara gruplamaktır. Şemsiye işinde farklı bir dikey veya daha odaklanmış konuşmalar olsun, kanallarınızı organize etmek, herkesin karışık karışıklıklarla uğraşmamasına yardımcı olmak için çok önemlidir.

Kısayol Tuşlarını Öğren

En sık kullandığınız komutların kısayollarını öğrenirseniz, Slack’te çalışma çok daha hızlı olur. Şirket, blogunda çalışan bir liste tutar. Mac ve Windows masaüstü sürümlerinde kısayollar çok benzer. Bir Chromebook kullanıyorsanız, Windows klavye komutları kullanmak istediğiniz kelimeler olacaktır.

Ayrıca Slack’in finansmanı ve emelleri, ekip konuşmalarınızı tümüyle korumak konusunda en iyi seçeneklerden biri haline getirmeye devam edecektir.