Sony Playstation’lara Zam Yapacak!

Sony Playstation ürünlerine zam yapacağını açıkladı. Avrupa’da yapılan zamların ardından Türkiye’de de Playstation için zam kararı geldi.

Özellikle koronavirüs salgını nedeniyle Playstation 5 için stok sorunu meydana geldiği belirtilirken tedarik zincirinde de aksaklıklar oluştuğu ifade edildi. Bu durum ise Avrupa ve Türkiye’de Playstation’lara zam yapılmasına neden oldu.

Son zamanlarda Playstation 5 yüksek satış rakamlarına ulaşmak ile birlikte stok ve tedarik zinciri sorunu ile buna paralel pek çok durum, Playstation’ların yüksek fiyatlarla satılmasına sebebiyet verdi.

Türkiye’de de dolar kurunun sert bir şekilde yükselmesi, diğer hususlara ek olarak Playstation 5 fiyatlarının yükselmesinin nedenleri arasında yer alıyor. Peki Türkiye’de Playstation’ların fiyatları nedir?

Türkiye’de Playstation 5 Fiyatlarına Zam Yapıldı

Oyun severlerin sıklıkla tercih ettiği Playstation, Sony tarafından üretilen ve satışa sunulan video oyun konsolu. Oyuncular, Playstation serisi ile uyumlu oyunları çevrim dışı bir şekilde ya da online oynayabiliyor. Bu nedenle oyun dünyasında Playstation’ların önemli bir yere sahip olduğunu söylemek mümkün.

Fakat Avrupa’da satış fiyatları yükselen, kısa bir süre sonra Türkiye’de de zamlanan Playstation’ların fiyatları, birçok oyun severin hüsrana uğramasına neden oldu.

Türkiye’de Playstation 5 için ilk zam 2022 Mart ayında yapılmıştı. Yapılan zamla birlikte 7 bin 500 TL üzerinden satışa sunulan Playstation 5, 12 bin TL’ye yükselmiş ve bu fiyat üzerinden satılmaya başlanmıştı.

Yeni zamla birlikte playstation serisindeki ürünler genel olarak şu fiyatlar üzerinden satışa sunulacak:

  • Playstation 5 Dijital Sürüm: 11.199 TL
  • Blu-ray diskli Playstation 5: 13.199 TL

Bunun yanı sıra Avrupa’da blu-ray diskli Playstation 5 fiyatı 549.99 Euro iken Playstation 5 dijital sürüm 449.99 Euro üzerinden satışa sunuluyor.

Birleşik Krallık’ta blu-ray diskli Playstation 5, 479.99 Sterlin, Playstation 5 dijital sürümün ise 389.99 Sterlin üzerinden satışa sunuluyor.