Telegram Premium Ve Avantajları Nedir?

Telegram Premium, dünya çapında milyonlarca aktif kullanıcıya sahip olan mesajlaşma uygulaması Telegram’ın yakın bir geçmişte duyurduğu çeşitli ayrıcalıklardan oluşan üyelik sistemidir. Telegram bu üyelik sistemiyle, kullanıcılarına çok daha konforlu biçimde mesajlaşabilme imkanı sunmayı hedefliyor.

Aynı zamanda iş dünyasının da hedefe alındığı Telegram Premium üyeliği, dosya paylaşımı konusunda da önemli avantajlar sunuyor. Gizliliğe verdiği önemle akıllı telefon kullanıcılarının güvenini kazanan Telegram, Premium üyeliği sayesinde dosya alışverişini yüksek boyutlara taşıdı. Böylelikle uygulama, iş dünyasında da aktif kullanım için oldukça verimli hale geldi.

Telegram’ın yeni özeliğini tanıtmasıyla birlikte kullanıcıların büyük bir bölümünde Telegram Premium nedir, sorusu merak uyandırdı. İşte tüm detayları ve özelikleriyle Telegram’ın bir süre önce tanıttığı Premium üyeliğine dair her şey!

Telegram Premium Nedir?

Telegram Premium, dünya genelinde yaklaşık 700 milyona yakın aylık kullanıcısı bulunan Telegram mesajlaşma uygulamasının başlattığı yeni bir üyelik sistemidir. Sistem, kullanıcıların mevcut kullanımını etkilememekle birlikte ayrıcalıklardan yararlanmak isteyen kullanıcılara cazip avantajlar sunuyor.

Telegram Premium özellikleri, bazı kullanıcıların uygulamadan çok daha efektif yararlanabilmesi adına özel olarak geliştirildi. Telegram bilineceği üzere, klasik bir mesajlaşma uygulamasıdır. Bununla birlikte çok daha geniş katılımcılı gruplara ev sahipliği yapan uygulama, rakiplerinden farklı olarak yüksek standartta güvenlik vadediyor olması nedeniyle fazlasıyla tercih edildi.

Kullanıcılarına çok daha geniş bir alanda özgürce hareket edebilme kolaylığı sunma eğiliminde olan uygulama, bunu Telegram Premium üyelik sistemini aktif ederek başarmayı planlıyor. Telegram Premium, klasik Premium üyeliklerde olduğu gibi ücret ödemeyen kullanıcıların erişim sağlayamadığı bazı özel ayrıcalıklar içeriyor.

Telegram Premium’un Avantajları Nelerdir?

Telegram Premium’un avantajları arasında birçok dikkat çeken özellik bulunuyor. Bunlar arasında kullanıcıların en fazla işine yarayacak olan yenilik ise daha yüksek boyutta dosya gönderiminin Telegram Premium üyelikle birlikte mümkün olmasıdır.

Telegram Premium avantajları arasında yer alan dosya gönderim boyutunun 4 GB’a yükseltilmesi, özelikle iş dünyasında haberleşme ve dosya aktarımı için uygulamayı kullanan kişilere son derece etkili bir çözüm olacak. Premium kullanıcılar için 4 GB olan kota, Telegram Premium kullanmayan kullanıcılar için eskiden olduğu gibi 2 GB olarak uygulanacak.

Telegram Premium avantajları kapsamında dikkat çeken bir diğer özellik ise sesli olarak metin oluşturabilme imkânı oldu. Uygulamanın standart versiyonunda kullanıcılar sesli olarak metin oluşturamazken Premium üyelik sayesinde konuşarak metin oluşturabilecek ve bu metinleri diğer kullanıcılara gönderebilecek.

Telegram Premium’un Kullanıcılara Sunduğu Özellikler

Telegram Premium özelikleri, birçok kullanıcı için ayrıcalıklı bir deneyim vadediyor. Premium üyeliğin sunduğu ayrıcalıklarla dolu özelikler genel hatlarıyla şu şekilde:

  • 4 GB’a kadar dosya gönderim kotası,
  • Diğer kullanıcılara göre yüksek hızda indirme ve dosya aktarımı,
  • Sesli olarak metin oluşturabilme,
  • Ayrıcalıklı ve farklı emojiler ve çıkartmalar,
  • Sohbetleri kişiselleştirebilme ve kategorize ederek farklı dosyalar altına yerleştirebilme,
  • Animasyon şeklinde hareketli profil fotoğrafı,
  • Profil rozeti ve uygulama içi ekstra simge özeliği

Tüm bu özellikleriyle Telegram Premium, tanıtıldığı ilk andan itibaren kullanıcılarının önemli bir bölümünden yüksek düzeyde ilgi görmeyi başardı.

Telegram Premium Fiyatları

Telegram Premium fiyatları da üyelik sisteminin tanıtılmasıyla birlikte açıklandı. Telegram Premium üyeliğin fiyatı Android ve iOS cihazlarda farklılık gösteriyor.

Dünya genelinde 5 Dolardan kullanıcıyla buluşan Telegram Premium Türkiye fiyatları ise Android cihazlar için; 93,99 TL, iOS cihazlar için; 94,99 TL olarak açıklandı. Üyelik sisteminin Türkiye’de yüksek fiyatlı olması sebebiyle Türkiye’de Telegram Premium’a geçecek kullanıcı sayısının düşük olması tahmin ediliyor.