Tumblr Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Tumblr, kullanıcıların farklı alanlarda paylaşım yapabilmesini sağlayan bir mikroblog sitesidir. Kullanıcıların demografik yaş aralığı açısından en genç kullanıcıları bünyesinde barındıran sosyal medya platformlarından olan Tumblr 5 farklı biçimde paylaşım yapabilme imkanı sunar.

Tumblr paylaşımları; “video”, “sohbet”, “bağlantı”, “alıntı,” fotoğraf” veya metin şeklinde yapılabilir. Her ne kadar günümüzde kişiselleşen sosyal medya deneyimi içerisinde bir yer tutuyormuş gibi görünse de Tumblr, temel olarak markalar için de eşsiz bir pazarlama alanıdır. Dolayısıyla Tumblr’da paylaşım yapmak, tahmin edildiğinden çok daha önemli bir yere sahiptir. Özellikle genç nesli yakalamak isteyen markalar için oldukça iddialı bir altyapı vadeder.

Tumblr Paylaşımı Yapma

Tumblr paylaşımı nasıl yapılır merak edenler için, platformun temel olarak Twitter ile benzerlik gösterdiğini söylemek mümkündür. Bununla birlikte her iki platformun aynı olduğu kanaatine varmak iste doğru olmayacaktır. Tumblr, çok daha geniş bir paylaşım ağı vadettiği gibi blog yönü daha ağır basan bir platformdur.

Ayrıca Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarda yayınlanan gönderileri eş zamanlı olarak Tumblr’da paylaşmak da mümkündür. Bununla birlikte platform üzerinden paylaşım yapmak için takip edilmesi gereken yol haritası şu şekildedir:

  • Öncelikli olarak oldukça basit bilgilerden oluşan form doldurularak platforma üye olunmalıdır.
  • Daha sonra profilinizde yer alan “Pano” kısmındaki “Paylaş” simgesine tıklanmalıdır.
  • Alt bölümde açılan sekmeden yapacağınız paylaşımın türünü ve etki alanını yönetebilirsiniz.
  • Burada paylaşımın diğer sosyal ağlarda da aynı anda eş zamanlı olarak gerçekleştirilmesi adına talimat vermeniz mümkündür.
  • Paylaşım yapacağınız içeriğin türünü belirleyip yüklemeyi tamamladıktan sonra “Paylaş” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Tumblr’da paylaşım yapmak kadar, yapılan paylaşımın nitelikleri ve ne denli kullanıcılara hitap ediyor olduğu da son derece kritik bir önem arz eder.