Twitter Alışveriş Özelliği Geliyor!

Sosyal medyalar arasında büyük bir paya sahip olan Twitter, her geçen gün kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor. Twitter şimdi ise alışveriş özelliğini bünyesine katmak ve sistemine dahil etmek istiyor. Facebook ve Instagram sosyal medya ve alışverişi birleştirerek oldukça başarılı bir iş çıkardı ve Twitter da benzer bir adım atarak rakipleri ile arasındaki farkı kapamak istedi.

E-ticaret sektörü günümüzde oldukça büyük bir hale geldi. E-ticaret sektöründeki gelişmelerle birlikte Twitter da kendi uygulaması içerisinde e-ticaret hizmeti vermeyi amaçlıyor. Hali hazırda büyük bir kitleye sahip olan Twitter, bu alanda başarılı olacağını düşünerek test çalışmalarına başlamış durumda. Twitter alışveriş özelliği ne zaman geleceği ise merak edilen konular arasında.

Twitter Alışveriş Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Twitter geçtiğimiz 28 Kasım’da alışveriş özelliğinin aktif edileceğini belirmişti. 28 Kasım tarihinde Walmart iş birliği ile canlı yayında test edilen özellik sadece iOS ve masaüstü cihazlar üzerinden ulaşılabilir oldu. Bu test yayının ardından alışveriş özelliği ile ilgili herhangi bir entegrasyon yapılmadı.

Çok uzak bir tarihte olmayacağının tahmin edilmesiyle birlikte Twitter alışveriş özelliğinin ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Test edilen özelliğin canlı yayında nasıl olacağı da bir miktar belli olmuş durumda.

Twitter Alışveriş Özelliği Nasıl Olacak?

Twitter alışveriş özelliği, kişilerin sosyal medyada gezinirken alışveriş yapmasını da mümkün kılıyor. Satıcılar ürünlerini profillerine ekleyebilecekler ve alıcılar tarafından tıklandığında ürünün alışveriş sayfasına yönlendirilecekleri belirtiliyor. Alışverişin yapıldığı sırada ise yayın resim modunda oynamaya devam edecek.

Şu an için büyük markaların yararlanabildiğini belirten Twitter bu özelliğini gelecekte kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Özelliğin henüz test aşamasında olmasından dolayı da çıkmış olduğunda farklılıklarla karşılaşmamız büyük olasılıklar dahilindedir.