Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Dünya genelinde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter, 21 Mart 2006 tarihinde kurulmuştur. Dünya gündeminin belirlenmesinde önemli rol oynayan bu sosyal medya platformu sayesinde kullanıcılar tweet atarak etkileşimde kalabilir. 353 milyon kullanıcıya sahip olan bu platform sayesinde gündemi takip edebilir veya belirleyebilirsiniz. Aynı zamanda site üzerinden gönderilerinizi paylaşabilir, tweet’leri beğenebilir veya yorum yapabilirsiniz. Ayrıca pek çok kişiyi takibe alarak etkileşimde kalabilirsiniz. En çok ziyaret edilen sitelerin başında gelen Twitter’ın popülerliği de gün geçtikçe artmaktadır.

Twitter Hesabı Nasıl Kapatılır?

Dünya genelinde hatırı sayılır bir kullanıcıya sahip olan Twitter, en önemli sosyal medya mecralarının başında gelir. Böylesi bir öneme sahip olan Twitter, zaman zaman kullanıcılar tarafından kapatılmak istenmektedir. Özellikle de kullanılmayan hesapları kapatmak için belirli adımları takip etmeniz gerekir. Twitter hesabınızı kapatma adımları şu şekilde sıralanabilir:

  • İlk olarak arama motoru üzerinden Twitter hesabınıza giriş yapınız,
  • Twitter’ın sol tarafında yer alan “Daha Fazla” sekmesine tıklayın,
  • Ardından “Ayarlar ve Gizlilik” bölümünden “Ayarlar” sekmesinin içerisinde yer alan “Hesabım” bölümüne giriş yapın,
  • “Hesabını Devre Dışı Bırak” seçeneğine tıklayın,
  • İşlemi tamamlayarak Twitter hesabınızı kapatınız.

Kapatılan Twitter Hesabını Tekrar Açabilir Miyim?

Twitter hesabını kapatıp sonrasında pişman olan pek çok kişinin derdi, hesabın geri alınıp alınamayacağıdır. Eğer Twitter hesabınızı kapattıysanız ve tekrar açmayı düşünüyorsanız, yapmanız gereken bu süreyi 1 ay geçirmemektir. Çünkü hesabınızı kapatmanızın üzerinden 1 ay geçtiyse hesap kalıcı olarak kapatılır.

Hesabınızı kapatma işleminin ardından 30 günden az bir süre geçtiyse sisteme giriş yaparak hesabınızı tekrar aktive edebilirsiniz. Ayrıca uzun süre giriş yapılmayan hesaplar da silinebilmektedir. Bu yüzden hesabınıza en az 6 ayda bir giriş yapmanız önem arz eder.