Whatsapp Sohbet Yedekleri iOS’tan Android’e Nasıl Aktarılır?

Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma farklı işletim sistemine sahip cihazlar arasında gerçekleştirilebiliyor. iOS işletim sistemine sahip olan cihazlardan Android cihazlara aktarım işlemleri belirli adımlar halinde yapılabildiğinden, son zamanlarda bu konu hakkında sıklıkla araştırmaların yapıldığını söylemek olanaklı. iPhone’dan Android’e Whatsapp sohbet yedekleri aktarma özelliği sayesinde iPhone kullanıcıları, Whatsapp sohbet yedeklerini iOS’tan Android’e rahatlıkla aktarabilecek.

Özellikle yeni çıkan Samsung akıllı telefonlarda aktarımı kolaylaştıracak çeşitli özellikler bulunuyor. Samsung kullanıcıları, aktarım işlemlerini oldukça kolay ve zahmetsiz bir şekilde yapabilecek. Bunun yanı sıra farklı seçenekler üzerinden de sohbet yedeği aktarımının yapılabileceğini ifade etmek olanaklı.

Peki iOS’tan Android’e Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma nasıl ve hangi adımlar izlenerek yapılabilir?

Whatsapp Sohbet Yedeklerini iPhone’dan Android’e Aktarma

Sohbet yedeklerini cihazlar arasında sorunsuz bir şekilde taşımak isteyenler için farklı yöntemler mevcut. Bunlardan bir tanesi de iOS’tan Android’e Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma olarak biliniyor. iPhone kullanıcıları, Whatsapp sohbet yedeklerini Android cihazlarına rahatlıkla taşıma imkanı buluyor.

Android cihaz kullanan kişiler, Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma özelliği sayesinde sohbet geçmişlerini sorunsuz bir şekilde yeni cihazlarına aktarabilir. Belirli adımların uygulanması ile birlikte sohbet yedeği aktarımı oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleştiriliyor. Aktarma işlemlerinin sorunsuz bir şekilde tamamlanabilmesi için aşağıdaki gibi sıralanabilen adımların sırasıyla uygulanması gerekiyor:

 • iPhone cihazınızda bulunan Whatsapp uygulamasına gidin ve “ayarlar” kısmına tıklayın.
 • Açılan ekranda bulunan “sohbetleri Android’e taşı” seçenine tıklayın.
 • Onay vermeniz halinde sohbetleriniz aktarılabilir olacaktır.
 • iPhone cihazınız üzerindeki işlemlerin tamamlanması sonrasında ekranda bilgi mesajını göreceksiniz.
 • Data kablosunu iPhone cihazınıza takın, ardından kablonun diğer ucunu OTG aparatına takarak işlemlerinize devam edin.
 • İki telefon arasında kablo bağlantısını kurduktan sonra SmartSwitch uygulamasını açarak işlemlerinize verilen yönergeler dahilinde devam edin.
 • QR kod okuttuktan sonra Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma işlemleri başlamış olacaktır.

Belirtilen adımların her biri, iPhone cihazlar ile Android cihazları arasında sohbet taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlar. iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile Android cihazlar arasında Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma işlemleri için farklı yöntemler de kullanılabilir. Bu yöntemlerden bir tanesi de aşağıdaki işlem basamaklarından oluşuyor:

 • Whatsapp uygulamasını açın, taşımak istediğiniz sohbete gelin.
 • Sağ üst köşede bulunan iç nokta simgesine dokunarak işlemlerinize devam edin.
 • Diğer-Sohbetleri Dışa Aktar seçeneklerini sırasıyla seçin.
 • Sohbeti dışa aktarmak için sizlere farklı seçenekler sunulacaktır. Bunlardan Gmail seçeneğini tercih edin.
 • Yeni telefonunuza sohbet geçmişi sorunsuz bir şekilde gönderilmiş olacaktır.
 • Yeni telefonunuza gönderdiğiniz dosyaları indirebilirsiniz.

Belirtilen adımların her biri, Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma işlemlerinin pratik bir şekilde tamamlanmasını sağlayacaktır.

Aktarım işlemleri sırasında bilinmesi gereken birçok husus bulunuyor. Bunlardan bir tanesi, aktarma işlemleri sırasında mesaj alımının duruyor olmasıdır. Geçiş işlemleri sırasında mesaj alımının durması, işlemler sırasında hiçbir mesajın kaybolmayacağı anlamına da gelir.

Whatsapp sohbet yedeklerini aktarma işlemleri ilk etapta iPhone cihazlar ve Samsung arasında yapılabiliyordu. Gelen güncellemeler sayesinde artık iPhone cihazlar ve tüm Android cihazlar arasında aktarım işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Bunun için daha önce de belirtilen adımların sırasıyla uygulanması ve aktarım işlemlerinin yapılması gerekiyor.

iPhone’dan Android’e Whatsapp sohbet yedekleri aktarma işlemleri, telefon değiştirmek isteyen pek çok kişi tarafından kullanılan bir özellik. Özellikle farklı işletim sistemine sahip cihazlara geçiş sağlayan kullanıcılar için bu özellik oldukça önemli. Whatsapp’ta yedeklenen sohbetlere hızlı, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşılmasını sağlayan özelliği kullanarak sohbet geçmişinizin aktarım işlemlerini yapabilirsiniz.