2021’de Amazon’da Tanıtılan Yeni Ürünler

2021’de Amazon’da Tanıtılan Yeni Ürünler
2021’de Amazon’da Tanıtılan Yeni Ürünler

Dünyanın en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Amazon, her yıl olduğu gibi bu yıl da pek çok farklı ürünü kullanıcılara sundu. Sonbahar cihaz etkinliğinde tanıtımı yapılan ürünler arasında Astro ev robotundan Alexa ile kullanabileceğiniz akıllı termostata kadar pek çok farklı cihaz yer alıyor. Gelin şimdi birlikte, Amazon 2021 ürünleri ve özelliklerine bir göz atalım.

1.    Akıllı Termostat

Akıllı termostat, evin sıcaklığını kontrol ederek ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı oluyor. Alexa ile kontrol edilen akıllı termostat, ayrıca hiçbir komut vermenize gerek kalmaksızın önceki komutlarınıza göre hareket edilmesini sağlayan Hunches (Alexa destekli bir özellik) ile de uyumlu. Örneğin, evden çıktığınızda ya da uyumaya gittiğinizde sezgisel olarak önceki kayıtları inceleyerek termostat sıcaklığını ayarlayabiliyor. Ön siparişe açılan Akıllı Termostat, 4 Kasım 2021 tarihinden sonra kullanıcılara teslim edilmeye başlanılacak. Fiyatı ise 59.99 $ olarak belirlendi.

2.    Astro Akıllı Ev Robotu

Amazon’un sunduğu diğer bir cihaz da tekerlekli akıllı ev robotu Astro. Dost canlısı bir görünüm ve yüz şekline sahip olarak tasarlanan Astro, akıllı hareket özelliği ile nesnelerin etrafında kolaylıkla gezinebilen, merdivenlerden düşmeyen ve evcil hayvanlara ve cisimlere çarpmayan özelliğe sahiptir. Dokunmatik ekranı 10 inç genişliktedir. Hava durumu ve saati söylemek, görüntülü arama yapmak ve hatırlatıcılar oluşturmak gibi pek çok komutu yerine getirmektedir.

Astro ayrıca yiyecek ve içecek servis edebilen bir yapıya da sahiptir. Tanınmayan bir kişi eve girdiğinde ya da evde olmamanıza rağmen sesler duyduğunda Astro ses sistemi sayesinde uyarıda bulunmaktadır. Bu özelliği ile güvenlik için de kullanılabilen bir robottur. Ürün Amazon 2021 birinci gün sürümünde ön satış fiyatı olan 999$’dan tüketicilere sunuldu. Daha sonra ürünün fiyatı 1499$’a yükselecek.

3.    Amazon Glow

Çocuğunuz için güvenli bir sohbet aygıtı arıyorsanız; Amazon Glow tam size göre! 8 inçlik ekranı çocuklara hem yakınlarını görme hem oyun oynama hem de kitap okuma gibi eğlenceli faaliyetleri yapabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. Çocukların ilgiyle takip ettiği Susam Sokağı, Nickelodeon ve Disney gibi içeriklere sahiptir. Ön satış fiyatı 249$ olan Glow, daha sonra 50 $’lık bir fiyat artışı ile 299$’a kullanıcılara sunulacak.

4.    Blink Akıllı Kapı Zili

İki yıllık kullanım ömrüne sahip olan Blink akıllı kapı zili, hem gece hem de gündüz 1080 HD çözünürlük kalitesine sahip. İki yönlü ses, birisi kapıya yaklaştığında uyarı ve evdeki zile bağlanma gibi pek çok farklı özelliği bulunan bir üründür. Hem kablolu hem de kablosuz modda kullanılabilen ürün, evin her bakımdan korunmasını sağlar. Akıllı zil teknolojisi ile aynı zamanda Fire ve Echo cihazlarıyla da uyum içerisinde kullanabilmektedir. Amazon, bu ürün ile müşterilerine gelişmiş bir güvenlik imkânı sunmak istiyor.

5.    Echo Show 15

Bir önceki modelin devamı niteliğinde olan Echo Show 15, kullanıcılarına 15,6 inç ekran genişliği sunuyor. Siyah çerçeveli tek bir renk seçeneği ile sunulan ürün, hem yatay hem de dikey şekilde duvara monte edilebilmekte. Ön satış fiyatı 250$ olan ürün AZ2 çipi ile görü işleme yeteneğine sahiptir. Virsual ID özelliği sayesinde yüzünüzü kamera ile çektiğinizde size özel yapılacaklar listesi, kişisel öneri ve takvim gibi pek çok farklı fonksiyon sunar.

6.    Halo View Fitness

Adaçayı yeşili, siyah ve lavanta rüyası olmak üzere üç farklı renkte sunulan fitness bilekliği oldukça şık bir görünüme sahip. Standart adım sayar bilekliklerden farklı olarak kalp atış hızı ve kandaki oksijen seviyesini ölçme gibi hesaplamalar da yapmaktadır. Ayrıca yeni Amazon bileklik, hatırlatıcı bildirimleri gönderebilen bir teknolojiye sahiptir.

Bileklik ile ilgili en çok dikkat çeken özelliklerden biri de ses tonunuzun başkası tarafından nasıl algılandığını analiz edebileceğiniz ton analiz seçeneğine sahip olması. 80$ fiyatı ile ön satışa sunulacak olan bileklik ayrıca kullanıcılara bir yıllık Halo üyeliği sunuyor.

7.    Ring Ürünleri

Amazon’un sunduğu ürünler arasında Always Home Cam Drone, Ring Alarm Pro, Ring Virtual Security Guard, Ring Jobsite Security ve Ring Video Doorbell ürünleri yer alıyor.

  • Ring Always Home Cam Drone, siz evde yokken evinizi görüntüleyebilen, sadece uçuş sırasında kayıt yapan bir drone’dur. Ön satış fiyatı ise 249.99 $ olarak belirlenmiştir.
  • Eero ve Ring Alarm Pro birleşerek daha üst düzey bir güvenlik sistemini kullanıcılara sunuyor. Gelen videoyu işleyerek evinizin güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan akıllı teknolojisi ile Ring bu ürününü 249.99 $’a kullanıcılara sunuyor.
  • Ring Virtual Security Guard ise kullanıcıların dilediğinde kamerayı ekleyip dilediklerinde devre dışı bırakabilecekleri dış mekân Ring kameraları ile etrafın izlenmesini sağlayan bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.
  • Ring Video Doorbell, kapıda bir paket olduğunda size haber veren akıllı teknolojiye sahip bir ürün.
  • Ring Jobsite Security ise 2021’de Amazon’da tanıtımı yapılan ürünler arasında şantiye alanlarının ihtiyaç duyduğu güvenlik teknolojilerinin sunulmasını sağlıyor. The Home Depot ile ortak geliştirilen ürünün ön satış fiyatı 400$.