Philips Hue Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Philips Hue, akıllı ev teknolojileri kapsamında geliştirilen bir aydınlatma çözümüdür. Sahip olduğu özelliklerle insan yaşamını büyük oranda kolaylaştıran Philips Hue, birden fazla ürünün bileşiminden oluşan bir alt ürün grubudur.

İlk olarak 2012 yılında teknoloji tutkunlarıyla buluşan ve o dönemde göre oldukça ileri bir teknoloji vadeden Philips Hue, geniş yelpazeli bir akıllı ışık skalası sunmaktadır. Başlangıçta Apple ürünlerine özel olarak tasarlanan bu yenilikçi akıllı ışık teknoloji, bugün her türden işletim sistemine hitap ediyor.

Çeşitli türden aydınlatma ürünleri, ampuller, ışık şeritlerini içeren Philips Hue ürünleri, akıllı cihazlara kolaylıkla entegre edilebiliyor ve yaşam alanlarında kullanıcının istekleri doğrultusunda farklı türden aydınlatma çözümleri sunabiliyor.

Philips Hue Nedir?

Philips Hue, farklı renk seçeneklerine ev sahipliği yapan bir yeni nesil akıllı aydınlatma çözümüdür. Dünyaca ünlü teknoloji geliştiricisi Philips tarafından teknoloji tutkunlarının beğenisine sunulan bu aydınlatma çözümü, farklı ürün gruplarına ev sahipliği yapıyor. 16 milyon farklı renk seçeneğine sahip olan Philips Hue, yaşam alanlarında arzu edilen ambiyansı elde edebilme imkanı sunuyor.

Philips Hue Aydınlatma Sistemleri Nasıl Kullanılır?

Philips Hue kullanımı akıllı ev teknolojilerinin hemen tamamında olduğu gibi son derece basit ve işlevseldir. Aydınlatma seçeneklerinden birini tercih etmenizin ardından telefonunuza indirdiğiniz uygulama ile evinizde arzu ettiğiniz ambiyansı kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Ayrıca Philips Hue, uygulama dışında fiziki olarak satılan kontrol cihazları aracılığıyla da kullanılabiliyor.

Philips Hue Özellikleri

Philips Hue özellikleri ise tercih edeceğiniz aydınlatma çözümüne göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte Philips Hue ürünleri genel olarak şu şekilde sıralanabilir:

  • Philips uzaktan kontrol edilebilir akıllı ampul
  • Oyunculara özel Philips Hue Gamer ışıklandırma seti
  • Dekoratif aydınlatma ürünleri
  • Hue led şeritler

Tüm bunların yanı sıra Philips Hue ürün gamı içerisinde farklı alanlarda kullanım için geliştirilmiş aydınlatma çözümleri de bulunuyor. Philips Hue sayesinde binlerce farklı senaryo ve kurgu ile ortamınızı akıllı hale getire biliyorsunuz; eve giriş çıkışlarınıza, belirli saatlere, hareket algılarına ve birden çok davranışsal harekete göre istediğiniz ürünü çalıştıra bilir, kapata bilirsiniz. Tüm bu aksiyonları bulunduğunuz mekanın her bir üyesi içinde ayrı ayrı tanımlaya bilirsiniz.