Türkiye’de Apple Mağazası Var Mı?

1976’da kurulduğu tarihten itibaren yenilik ve devrim niteliğindeki teknolojileri ile en güçlü küresel markalardan birisi haline gelen Apple, ülkemizde de hizmet veren bir teknoloji devidir. Zorlu Center ve Akasya AVM’de iki adet mağazası bulunan Apple tüketici ihtiyaçlarına daha iyi bir şekilde cevap vermek ve hizmet kalitesini yükseltmek için İstanbul’da üçüncü bir mağaza açıyor.

Türkiye’deki Apple Store Mağazaları

Apple’ın ülkemizde aktif bir şekilde hizmet veren iki mağazası ve merkez ofisi İstanbul’da bulunuyor;

Apple Zorlu Center: 5 Nisan 2014 tarihinde açılan mağaza, Zorlu Center Koru Sokak No:2 Zorlu Center, Beşiktaş/İstanbul adresinde bulunuyor.

Apple Akasya AVM: 25 Ekim 2014 tarihinde açılan Akasya AVM ise Acıbadem Mahallesi, Çeçen Sokak, No: 25 Üsküdar/İstanbul adresinde kullanıcılara hizmet veriyor.

Apple Türkiye Ofisi: Ofis ilk açıldığı 2013 yılında Ümraniye’deki Buyaka iş merkezinde hizmet verirken; 2015 yılında Levent’e taşınmıştır. Levent 199 iş merkezinde hizmet veren Apple Türkiye Ofisi, pek çok teknoloji şirketinin de tercih ettiği bir iş merkezinde bulunuyor.

Yeni açılacak mağaza ile birlikte ülkemizde aktif bir şekilde hizmet veren Apple mağaza sayısı 3’e çıkacak.

Avrupa’nın En Büyük Apple Mağazası İstanbul’da Açılıyor!

Apple, ülkemizdeki markaya olan eğilim ve ihtiyaç doğrultusunda İstanbul’un kalbinde yeni bir mağaza açma kararı aldı. Apple Store mağaza 22 Ekim 2021 tarihinde İstanbul Bağdat Caddesi No: 342 Caddebostan/Kadıköy adresinde hizmet vermeye başlıyor.

Apple’ın Türkiye ekibi Bağdat Caddesi’ndeki Apple Store’un “kullanıcıların uzmanlarla buluşabileceği, yaratıcılık ve ilham yetilerini arttırabileceği, yeni bilgi ve beceriler geliştirebileceği” bir mağaza olacağını dile getirdi.

Pandemi koşulları sebebiyle yeni Apple mağazası sınırlı kontenjan ve rezervasyon ile 22 Ekim saat 10:00 itibariyle hizmet vermeye başlayacak. Apple tarafından 24 milyon 678 bin dolar yatırım yapılarak hazırlanan mağaza için dikkat çekici özel duvar kağıtları ve afişler hazırlandı.

Modern ve ilgi çekici tasarımı, geniş ve canlı renk spektrumu ile mağazanın dış tasarımı oldukça özgün bir tasarıma sahip. 4 katlı mağaza hem iç mekânda Apple’ın ürünlerini inceleyebileceğiniz hem de dış mekân bahçesinde keyifli vakit geçirebileceğiniz bir alan sunuyor.

Apple’ın Türkiye’deki üçüncü mağazası, özgün bir konsept ile ziyaretçilerini karşılayacak. Tasarım olarak standart bir AVM mağazasından farklı olarak modern ve koru bir mağaza dizaynı ile hizmet verecek olan Apple Store, geniş alanı ile hem Orta Doğu hem de Doğu Avrupa’nın en büyük mağazası olacak.

İspanyol bir inşaat firması olan Empty tarafından inşa edilen mağaza, ortalama yıllık 1 milyonu aşkın ziyaretçiye hizmet vermeyi hedefliyor.

Apple’ın Dünyada Kaç Mağazası Var?

Apple tüm dünyada en çok tercih edilen teknoloji markalarından biri olduğu için pek çok ülkede mağazaya sahiptir. 24 Eylül 2021 yılında paylaşılan bilgiye göre Apple’ın, Bağdat Store’un açılmasıyla birlikte 515 mağazası olacak.

Markanın kurulduğu ülke olan Amerika’da 272 adet mağazası, Amerika dışında ise 243 tane mağazası bulunuyor. Bunlar arasında en büyük mağaza sanılanın aksine markanın kurulduğu Amerika’da değil; Dubai’de yer alıyor.

Londra’daki Regent Sokağı Mağazası ise oldukça tarihi ve köklü bir binada yer alıyor. Amerika’nın Boston eyaletindeki Boylston Sokağı’nda yer alan Apple Store, spiral cam merdivenleri ve modern yapısı ile 21. yüzyılın doğasını yansıtıyor.

Avustralya George Sokağı’ndaki Apple Store da yine en büyük Apple mağazalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Çin Shanghai’de yer alan Apple Store ise zemin kattan giriş yapılan yeraltındaki mağazası ile oldukça ilginç bir tasarıma sahip. Çin teknoloji konusunda en güçlü devletlerden birisi olarak özgün ve etkileyici bir Apple mağazası konseptini benimsiyor.

Apple Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Türkiye’de Samsung Mağazası Var mı?