En Hızlı VPN Uygulamaları

VPN, Virtual Private Network kelime grubunun kısaltmasıdır. Özel sanal ağ anlamına gelir. İnternet kullanımını gizli ve güvenli hale getiren VPN ile IP adresiniz gizlenir ve kurduğunuz internet bağlantısı şifrelenir.

VPN kullanmanın faydaları şöyle sıralanabilir;

  • VPN kullandığınız zaman internet tarayıcınız ve arama geçmişleriniz internet servis sağlayıcınızdan gizlenir.
  • VPN ile internette gezindiğiniz yerler internet servis sağlayıcınız tarafından görünmez ancak internet trafiğiniz şifreli bir şekilde görüntülenebilir.
  • IP adresi, sizin gerçek konumunuzu gösterir. VPN ile bunu gizlemeniz mümkündür.
  • VPN ile internette gezinirken anonim bir etkinlik gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinde yaptığınız işlemler kimse tarafından öğrenilemez.
  • Kaliteli bir VPN sayesinde banka hesap şifreleriniz gibi önemli bilgiler, gelişmiş bir şifreleme sistemi ile korunur.
  • VPN ile internet kullanım kısıtlaması gibi sorunlarla karşılaşmazsınız. Servis sağlayıcınız etkinliklerinizi ve veri kullanımınızı göremediği için böyle bir kısıtlama yapamaz.

Her yönden avantajlı görünen VPN kullanımı için en iyi ve hızlı uygulamalardan bazıları şöyledir:

ExpressVPN

En güvenli ve en hızlı VPN olarak öne çıkan ExpressVPN, 30 günlük para iade garantisi ile hizmet kalitesine son derece güvenen bir uygulamadır. 7/24 canlı destek hizmetinin bulunması, yüksek hız ve gelişmiş güvenlik özellikleri, kullanıcı verilerini kaydetmemesi ve kullanıcı dostu politikasıyla farklı işletim sistemleri kullanan cihazlara aynı anda bağlanabilmesi gibi özellikleri sayesinde kullanıcıları tarafından oldukça beğenilen ExpressVPN, hizmetlerini rakiplerine oranla daha yüksek fiyatlara sunuyor. Bununla birlikte yapılan araştırmalar, verilen hizmetin alınan ücrete değdiğini gösteren nitelikte.

CyberGhost

CyberGhost, uygun fiyatları ve sunduğu güzel hizmetleri ile oldukça güvenilir bir VPN’dir. Hız ve konumla ilgili ufak bazı eksiklikler dışında oldukça iyi özellikler taşır. CyberGhost, yerel sunucularda ve yakın mesafelerde hızlı bir bağlantı sunar. Ancak uzak mesafelerde hız yavaşlayabilir.

Gelişmiş bir şifreleme, otomatik durdurma anahtarı ve reklam engelleyici gibi özellikleri ile kullanıcıları güvende tutmak için önlemler alır. Ayrıca Netflix, Disney+, Amazon Prime Video ve Hulu gibi 35’den fazla yayın platformunu açabilme özelliğine sahiptir.

Private Internet Access

Uygun fiyatları, verileri kaydetmeyen sıfır kayıt politikası ve kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması PIA’nın olumlu özellikleridir. Uygulamanın hız konusunda istikrarlı bir yapısı vardır ancak kullanıcılarına kendi sunucularını seçme imkânı vermez. Gizlilik politikasını net bir şekilde belirten uygulama, herhangi bir zamanda politika ile ilgili değişim yapma hakkını saklı tutar. Bu nedenle kullanıcıların gizlilik politikasını düzenli aralıklarla takip etmesi ve güncellemelerden haberdar olma sorumluluğu bulunur. Private Internet Access kolay ve hızlı kurulumu, makul fiyatı, istikrarlı hız ve güvenlik politikaları ile ön plana çıkmaktadır.

NordVPN

30 günlük para iadeli deneme süreci ile kullanıcılarına uygulamayı test etme imkânı sunan NordVPN, gizlilik konusunda güvenlidir. Hız konusunda bazı ülkelerle bağlantı uzun sürse de genel olarak hız performansı da iyi olan bir VPN uygulamasıdır.

Denetim şirketleri tarafından test edilen NordVPN, gizlilik ve güvenlik konularında başarılı bulunmuştur. Panama kayıtlı bir uygulama olması gizlilik konusunda güvenilir olduğunu gösteren unsurlardan biridir. Veri kayıtlarını saklamayan uygulama, sıfır kayıt politikasını gözeten birkaç VPN’den biridir.

PrivateVPN

Veri trafiğini kaydetmeyen ve özel bilgilerinizi koruyan PrivateVPN, sunucu ve protokolleri dilediğiniz zaman değiştirme özgürlüğü sunar. Böylece hızınızın yavaş olduğu bağlantılardan daha hızlı olanlara geçiş yapabilirsiniz. PrivateVPN; Netflix, Amazon Video ve Hulu gibi yayın platformlarında sorunsuz çalışır. Aynı anda 6 cihaza bağlanma imkânı sunan uygulama hız konusunda da oldukça başarılıdır. 30 günlük para iadesi garantisi ile kullanıcılara deneme imkânı sunan PrivateVPN, yüksek puan ve olumlu yorumlara sahiptir.

VPN, Virtual Private Network kelime grubunun kısaltmasıdır. Özel sanal ağ anlamına gelir. İnternet kullanımını gizli ve güvenli hale getiren VPN ile IP adresiniz gizlenir ve kurduğunuz internet bağlantısı şifrelenir.

**Bilindiği üzere mahkeme kararlarına her vatandaş uymak durumundadır bu yöntemlerle girilmekle birlikte tavsiye edilmemektedir ve DNS ayarı değiştirme güvenlik açıkları doldurabilir.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir, Tercih Edilmeli Midir? Yazımızı okumak için linke tıkla