Fibabanka’nın Katkılarıyla Kurulan Alışgidiş

Fibabanka katkılarıyla çıkan Alışgidiş, aynı zamanda e-ticaret sistemi üreticisi IdeaSoft iş birliği ile planlandı. Alışgidiş, e-ticaret platformlarında geleneksel ödeme yöntemleri haline dönüşen nakit ve kredi kartı ile alışveriş seçeneklerine alternatif olacak. Yapılan anlaşmaya göre Fibabanka Alışgidiş uygulamasıyla IdeaSoft altyapısıyla çalışan 17.000’den fazla e-ticaret platformunda kullanıcılar farklı bir ödeme seçeceğini tercih edebilecek.

Alışgidiş Nedir?

Alışgidiş, kredi kartı ya da nakit ödeme yöntemlerine alternatif olarak Fibabanka tarafından geliştirilen bir ödeme yöntemi. Kullanıcılar söz konusu yöntemin tanımlandığı IdeaSoft altyapısıyla çalışan e-ticaret sitelerinden Fibabanka Alışgidiş yöntemini tercih ederek alışveriş yapabilecek. Bu yöntem, temel olarak şimdi al sonra öde esasına dayanıyor.

Kullanıcılar e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yaparken kredi kartı limitine bakılmaksızın anında tanımlanan Alışgidiş limitiyle satın alma işlemlerini gerçekleştirebilecek. Üstelik Fibabanka Alışgidiş özelliği sayesinde kullanıcılar şeffaf biçimde ödeme takvimini belirleyecek. Tüm bunlara ek olarak Fibabanka Alışgidiş uygulaması, e-ticaret platformlarına da yeni bir ödeme alma kolaylığı sağlayacak.

Alışgidiş Ne Zaman Kuruldu?

Fibabanka Alışgidiş yeni ödeme yöntemi, 2021 yılının temmuz ayı itibariyle tanıtılmıştı. Daha sonra IdeaSoft ile yapılan anlaşmaya bağlı olarak bu yeni ödeme yönteminin etki ağı genişletildi. IdeSoft bünyesinde faaliyetlerini sürdüren yaklaşık olarak 17.000 e-ticaret platformunu kapsayacak proje, tüketiciler ve girişimciler açısından birçok avantaj vadediyor.

Alışgidiş’in Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Alışgidiş’in sunduğu hizmetler ise hemen her alışveriş tutkununu fazlasıyla memnun edecek. Özellikle kredi kartının limitini kullanmak istemeyenler için Alışgidiş oldukça efektif bir çözüm vadediyor. Alışgidiş’in sunduğu hizmetler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

  • Oldukça pratik ve hızlı bir ödeme süreci sunacak.
  • Girişimcilere güvenli bir tahsilat imkânı vadediyor.
  • Alışveriş yaparken kullanıcılar kredi kartı limitini düşünmeyecek.
  • Kısa sürede onaylanan Alışgidiş limiti ile kolaylıkla alışveriş yapılabilecek.
  • 36 aya kadar kullanıcılar geri ödeme takvimini taksitlendirerek planlayabilecek.

Tüm bu avantajlarının yanı sıra IdeaSoft Alışgidiş uygulamasını kullanmaya başlayan müşterilerinden herhangi bir şekilde ek ödeme almayacak. Dolayısıyla IdeaSoft altyapısını kullanan e-ticaret siteleri Alışgidiş’ten ücretsiz olarak yararlanabilecek.