Gerçekten Uçabilen AIR4 Modelini Tanıttı!

Renault İkonik Modeli Olan Renault 4’ü Yeniden Tasarladı

Fransız otomotiv devi olan Renault firması, 1961 yılında ürettiği ve ikonik olarak kabul gören modeli Renault 4’ü uçan otomobil prensibiyle yeniden tasarladı.

Uçan arabalar bir zamanlar için sadece bir düşünceden ibaretti. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bu durum kavramdan eyleme geçmeyi başardı. Renault AIR4 modeli bu teknolojinin ürünlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

AIR4, firma tarafından insan boyutunda bir drone olarak nitelendiriliyor. Ayrıca Renault bu projede Miami firması olan TheArsenale ile ortak çalışma yürüterek ilk defa uçan araç üretimine imza attı. Yapılan açıklamada AIR4’ün, Renault 4 modelinin 60. yıldönümüne özel olarak üretildiği belirtildi.

AIR4 modelinin üretilmesinin temelinde, Renault firmasının 60 yılda ne kadar yol kat ettiğini ortaya koymak yatıyor. Bu nedenle dünya otomotiv devi Renault, bu yeni model aracını dünyanın birçok farklı noktasında sergilemeyi planlıyor. Paris’teki Atelier müzesi de bunlardan biri.

Renault AIR4 Kullanıma Uygun mu?

Uçan arabalar konusunda çığır açacak gelişmelerden birisi de Fransız otomotiv devi Renault’tan geldi. Markasının ikonik modeli olan Renault 4’ü yeniden tasarlayarak uçan araba konuma getirdi. Peki Renault AIR4 kullanıma uygun mu?

60 yılın ardından bambaşka bir konsept ile karşımıza çıkan Renault 4, ne yazık ki şu an için kullanıma uygun değil. Uçan arabalar konusunda birçok firma modellemeler yapsa da bunlar sadece fuarlarda sergilenen prototip konumunda.

Uçan Araba Renault AIR4’ün Özellikleri Neler?

Uçan arabalar konusuna bambaşka bir boyut kazandırması hedeflenen Renault AIR4 hakkında en çok merak edilen konuların başında ne gibi özelliklere sahip olduğu geliyor.

Uçan araba Renault AIR4’ün özellikleri şunlardır;

  • Karbon Fiber gövde
  • 381 kilogram kaldırma kapasitesi
  • Saatte 94 kilometre hız
  • 702 metre yüksekliğe çıkma

Renault’nun ikonik modeli AIR4’ün özelliklerinden öne çıkanlardır. Ancak bu mükemmel araç yalnızca sergilenmek için tasarlandı.