Instagram Tam Ekran Akışını Test Ediyor!

Instagram, videoların tam ekran akışında görüntülenebilmesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, test edilen özelliğin eklenmesiyle birlikte Instagram videolarını tam ekran olarak izleyebilecek.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan ve zaman zaman yeni özellikler ile kullanıcıların farklı deneyimler elde etmesini sağlayan Instagram, son zamanlarda farklı bir özellik üzerinde çalışmalarda bulunuyor. Geçtiğimiz dönemlerde TikTok’un formatı olan Reels içerik formatını hayata geçiren ve kullanıcılarına sunan platform, kullanıcıların arzu ettikleri kategorilerde karşılarına çıkan videoları izleyebilmesini mümkün kılmıştı.

Şimdi de videoların tam ekran formatında izlenebilmesi adına çalışmalarda bulunan platform, güncellemenin test aşamasında olduğunu belirtti. Halihazırda sınırlı sayıda kişilerle gerçekleştirilen test uygulaması, kullanıcılara farklı deneyimler de sunuyor. Instagram tarafından öne çıkarılan bu özellik, Instagram’ın TikTok ile rekabeti konusunda da önemli. Peki videolar için planlanan tam ekran özelliği nedir? Bu özellik ile kullanıcılar neleri deneyimleyebilecek?

Instagram Tam Ekran Akış Özelliği Nedir?

Instagram tarafından test edilen tam ekran akış özelliği, kullanıcıların akışta gezinirken videoları tam ekran formatında izleyebilmesine olanak tanıyor. Şu anda çok az katılımcı ile gerçekleştirilen özellik sayesinde kullanıcılar, gezinme sırasında altta bulunan gezinme çubuğunu görmeye devam edebilecek.

Yeni özellikte video açıklamaları, yorum ve favori özellikleri de alt kısımda yer almayı sürdürecek. Bunun yanı sıra Instagram logosu, sohbet ve içerik paylaşım butonları; üst kısımda bulunacak. Böylelikle kullanıcılar video deneyimini tam ekran yaşarken istediği butonlara rahatlıkla ulaşım sağlamaya devam edecek.

Tam ekran akış özelliği sayesinde Instagram’ın TikTok ile çok daha net bir rekabete gireceğini de söylemek mümkün. Henüz test aşamasında olsa da Instagram’ın bu özelliği devreye koyma noktasında kararlı olduğu yapılan açıklamalardan anlaşılmış durumda.