Netflix Otomatik Fragmanlar Nasıl Kapatılır?

Evde güzel zaman geçirmenin alternatiflerinden biri haline gelen Netflix, film ve dizi izlemekten keyif alanların ilk tercihi oluyor. Binlerce film ve dizi içeriğine sahip olan platformla alakalı olarak merak edilen bir konu mevcut.

Platformda izlemek istediğiniz içeriği ararken otomatik fragmanlara denk gelebilirsiniz. Otomatik fragmanları izlemekten keyif almayan kişiler için bu özelliğin devre dışı bırakılma işlemleri birkaç adımdan oluşuyor. Bu adımları sıralamasına uygun olarak gerçekleştiren Netflix kullanıcıları, izlemek istedikleri içerikleri seçerken otomatik fragmanları izlemek zorunda kalmıyor. Netflix otomatik fragman kapatma özelliği, güncellenen Netflix profillerinde yapılabiliyor.

Her geçen gün üye sayısını artıran dizi ve film izleme platformunda gezinirken, izlemek istemediğiniz içeriklerin fragmanları otomatik olarak ön izlemeye düşüyor. Hal böyle olunca Netflix gelen önerileri dikkate alarak, bu özelliği kişiselleştirmeye gitti.

Netflix otomatik fragman kapatma özelliğinden yola çıkarak, platformun bu yeniliğini değerlendirebilir ve sizler de yararlanmak isteyebilirsiniz. Ancak bu konuda bilinmesi gereken en önemli kriter, uygulamanın güncel olması. Eski sürümünde bu işlemin gerçekleşmesine olanak tanımayan Netflix, son güncellemeleri yapmanız konusunda ısrarcı.

Netflix Otomatik Fragman Özelliğini Masaüstü Cihazlarda Kapatma

Telefon, tablet ve bilgisayarlarınız aracılığı ile istediğiniz yerde yerli ve yabancı dizi, film, belgesel ve farklı içerikleri Netflix’te izleyebilirsiniz. Ancak çoğu zaman ana sayfada ve kategoriler arasında gezinirken karşınıza çıkan her içeriğin otomatik gösterimini izlemek zorunda kalıyor olabilirsiniz. Bu durumdan kurtulmak için yapmanız gereken sadece basit bir işlemler zincirini izlemektedir. Ayrıca Netflix otomatik fragman kapatma özelliğinden sıkıldığınız andan itibaren ön izlemeleri tekrar eski haline getirecek ayarlamaları yapabilirsiniz.

Bilgisayarınız ya da tabletiniz üzerinden giriş yaptığınız uygulamadan hesap sayfanıza giriş yaparak fragmanları kapatma işlemini başlatabilirsiniz. Profil ve ebeveyn ayarları bölümü üzerinden yürütme ayarları ögesi, işlem yapacağınız noktadır.

“İçeriklere göz atarken ön izlemeleri tüm cihazlarda otomatik olarak oynat” kutucuğu karşınıza çıkacaktır. Kutunun içinde yer alan işareti kaldırmanızın ardından, işlemleri kaydetmelisiniz. Hesabınızı kapatıp, tekrar açarak yapılan Netflix otomatik fragman kapatma özelliğini aktif hale getirmiş olursunuz.

Netflix Otomatik Fragman Özelliğini Telefonlardan Kapatma

Binlerce içerik arasından kendi zevkinize uygun olanı bulabilmek için hayli zaman geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu zamanın büyük bir kısmı ise siz inceleme yaparken açılan otomatik fragmanlardan dolayı geçiyor olabilir.

İnsanlar film ya da dizi seçerken, kısa anlatımlara, küçük bilirkişi eleştirilerine, oyuncu kadrosuna ve konusuna odaklanmak istiyor olabilir. Bu tarz bir seyir keyfi öncesinde otomatik fragman izlemek biraz işin sürprizini kaçırmak gibi değerlendirilebiliyor. Bu nedenle, akışta gezerken ya da film seçerken ön izlemeleri kapatma taraftarı olmanız oldukça normal.

Netflix otomatik fragman kapatma işlemini onaylamadan önce yapmanız gereken işlemler bulunuyor:

  • Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınızdan, Netflix uygulamasına giriş yaparak ana ekranı aktif hale getirmelisiniz.
  • Ana sayfada bulunan “Profil Yönetim” başlığına tıklayıp açılan pencereye dikkat etmeniz gerekiyor. Karşınıza paneldeki kullanıcıların profilleri çıkacaktır.
  • Netflix otomatik fragman kapatma özelliğinin aktif olmasını istediğiniz profili seçerek, işlemlerinize devam edebilirsiniz.
  • Netflix fragmanlarının otomatik olarak kapatılması için “Ön İzlemeleri Otomatik Oynat” özelliğini devre dışı bırakmalısınız. Hemen bu komutun yanında yer alan kutunun içindeki işaretin üzerine tıklayarak aktif olan özelliği kapatabilirsiniz.

Tüm Netflix kullanıcı panellerinde aktif olan fragman oynatma özelliğini dakikalar içerisinde bu adımları izleyerek ortadan kaldırabilirsiniz. Bu işlemleri yapmaya başlamadan önce, kullandığınız sürümün güncel olmasına dikkat etmelisiniz. Güncellemeyi yapmadıysanız, fragman kapatma işlemine geçmeden önce uygulama marketinizden ya da Netflix uygulamasından gerekli güncellemeleri yapabilirsiniz.