Para Kazandıran Uygulamalar

İnternet üzerinden para kazanma gün geçtikçe popüler olan bir yöntem haline gelmektedir. Android veya iOS işletim sistemlerine sahip telefonlara indirilen uygulamalar sayesinde günlük olarak ayıracağınız kısa zaman dilimleri ile ek gelir elde etmeniz mümkündür.

Para kazandıran uygulamalarda genelde size verilen bir görev bulunur. Buna örnek olarak anket doldurma, reklam izletme gibi görevler verilebilir. Burada amaç görev sayılarını yüksek tutmaktır. Çünkü yerine getirdiğiniz görevler ile kazandığınız para doğru orantılı olacaktır.

Bu tür para kazandıran uygulamalar arasında güvenilir olanlardan birkaçından bahsedelim. Şunu da belirtmekte fayda var, bahsedeceğimiz uygulamalar kişisel bilgilerinizi paylaşma adına güvenlidir. Güvenli olmayan herhangi bir uygulama Google veya Appstore’da yer alamaz.

1.    Money App

Money App, sürekli güncellenen ve yeni iş tanımları olan bir uygulamadır. Money App ile video seyrederek, ücretsiz oyun oynayarak, anket doldurarak veya hizmetleri test edip yorum yaparak para kazanabilirsiniz.

Money App uygulamasının avantajları şunlardır:

 • Görevler genelde yapılması basit işlerden oluşur.
 • Diğer uygulamalara göre Money App ödeme işlemini daha hızlı gerçekleştirir.
 • Görev tamamlandıktan 2-3 gün sonra ödemeler PayPal hesabına aktarılır.

2.    Bounty

Bounty, size bazı görevler veren ve bunları yaptığınızda ödeme aldığınız bir uygulamadır. Burada verilen görevlerin zorluk derecesine göre kazanacağınız para miktarı da yükseliyor. Bounty’de para kazanmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

 • Bounty uygulamasını telefonunuza indirerek, üye olmalısınız.
 • Görevler içerisinden size uygun olanları tespit edip, yapmak istediğiniz görevi seçmelisiniz.
 • Görevle ilgili detayları dikkatlice okumalı ve görevi yerine getirmelisiniz.
 • Göreviniz onaylandıktan sonra kazandığınız miktar bakiyenize eklenir.
 • Paranızı talep ettiğiniz takdirde en yakın cuma günü hesabınıza ücretiniz yatırılır.

Bounty’de yer alan görevler oldukça çeşitlidir. Bunlar arasında bir mağaza veya markete girerek ürün rafı veya reyon fotoğrafı çekmek, anket doldurmak, herhangi bir işletmeye giderek yapılan hizmeti değerlendirmek gibi örnekler yer alır.

3.    Yandex Toloka

Bir arama motoru olan Yandex özellikle çeviri, mail ve harita gibi konularda Google ile ciddi bir rekabet içerisinde. Bu nedenle gerçek kişilerden aldığı geri bildirimlere ihtiyaç duyuyor. Yandex Toloka, basit görevler ile para kazandıran bir uygulama. Yandex Toloka ile para kazanmak için şu adımları uygulayabilirsiniz:

 • Yandex Toloka uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Karşınıza çıkan görevlerden size uygun olanı seçin.
 • Görevleri yerine getirdikten sonra kazancınız hemen Yandex Toloka hesabınıza aktarılır.

4.    Hadi

Hadi, diğer uygulamalardan farklı olarak canlı yayınla bilgi yarışmaları düzenler. Her gün yapılan yayınlarda farklı kategorilerde yarışmalar yer alır ve bütün soruları bilenler para ödülünü kazanır.

Hadi uygulamasını telefonunuza indirerek, kullanıcı adı belirleyip kayıt olun. Spor, futbol, müzik, magazin ve film gibi kategoriler arasından ilgi alanınızda olanları belirleyin. Yarışma kategorilerinden birini seçtikten sonra zorluk derecesini (zor, orta, kolay) belirleyin.

Katıldığınız yarışmalarda tüm soruları bildiğiniz takdirde para kazanabilirsiniz. Aynı yarışmada birden fazla tüm soruları bilen kişi olduğunda para, ortak miktarda bilenler arasında paylaşılır. Yarışmalarda bir soru dahi yanlış yapsanız eleniyorsunuz. Ancak Jokeriniz varsa, son soru hariç onu kullanarak hatanızı telafi edebilirsiniz.

5.    PostBee

PostBee, herhangi bir marka veya ajansın düzenlediği kampanyaları içerik olarak paylaşarak para kazandıran uygulamadır. Hedefe uygun influencerlar ile iletişim kurarak istenilen ürün veya kampanyayı, Youtube, Instagram veya Twitter üzerinden duyurmaya yönelik oluşturulan PostBee, marka elçisi olarak para kazandırır. Yapmanız gereken ise belirlenen içeriği, belirlenen zamanda paylaşmaktır.

6.    Artıway

Alışveriş yaparak para kazandıran uygulamadır. Artıway uygulaması üzerinden mağaza linkine tıklayarak alışveriş yaptığınızda, örneğin %5 para iadesi olan bir mağazadan 100 TL değerinde alışveriş yaptığınız zaman 5 TL bonus kazanırsınız. Bonusunuz 30 TL olduğu zaman ücret talebinde bulunabilirsiniz.