İlginizi Çekecek Girişim Programları

1517

Girişim yapmak, fikirler üretmek ve fikirlerini hayata geçirmek. Son zamanlarda daha da mümkün olan bu aksiyonlar için yaratılan kaynak ve olanakların çoğalmasıyla en küçük fikirler bile büyük desteklerle hayat bulabilecek duruma geliyor. Özellikle geçtiğimiz son 2 senede kadın girişimcilere de verilen destek ile pek çok girişimci kadın girişimci hibesinden faydalanabiliyor. Bunun yanı sıra KOSGEB kendi projesi kapsamında KOSGEB kredisi verebiliyor. Melek yatırımcıların günden güne çoğaldığı ve destek verdiği Türkiye’de ise her geçen gün yeni girişimci programları duyuruluyor. Bunlardan ikisine bu yazımızda yer veriyoruz.

WORKUP – TÜRKİYE İŞ BANKASI

Ülkemizin önde gelen bankalarından Türkiye İş Bankası’nın desteklediği “Workup” adlı girişimcilik programı geçtiğimiz günlerde bir konferans sırasında duyurulmuştu.

Bu girişimcilik programı kapsamında seçilen ilk 30 girişim ya da girişim fikrinin sahibi/sahipleri sahip oldukları fikirleri geliştirme ve hayata geçirme fırsatı yakalıyor olacak. Program kapsamında eğitim, teknik, sunum tekniği, devlet hibes, pazarlama, muhasebe, mali müşavirlik ve hukuk gibi pek çok konuda destek ve yatırımcılardan danışmanlık alma olanağı sunuluyor olacak ve program katılımcıları Kolektif House Levent’in sunduğu hizmetlerden de 6 ay boyunca faydalanabilecek. Programa son başvuru tarihi 30 Nisan 2017.

HAMDİ ULUKAYA GİRİŞİMİ by CHOBANI

Yeni duyurulmuş olan bir başka girişimcilik programı haberi ise Amerika’nın önde gelen yoğurt markalarından biri olan Chobani’nin sahibi Hamdi Ulukaya’dan geldi. 2014 yılında programı başlatan Chobani yeni düzenlemelerle programa yeni bir soluk kattı.

Sadece ülkemize özel ve karşılıksız olan bu program kapsamında iki farklı kategoriden 6 girişim ve 24 girişimci programa seçilecek ve karşılıksız bir şekilde destekleniyor olacak. Tüm eğitim programı ve geziler, grup yemekleri, müze giriş ve kültürel etkinlik biletleri, yurtiçi ve yurtdışı ulaşım, yurtiçi ve yurtdışı konaklama, Amerika eğitimi boyunca günlük 50 dolar harcama, pasaport ve vize masraflarının karşılanacak.