Shopify’da NFT Dönemi Başlıyor!

Dünyanın önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Shopify NFT özelliğiyle kullanıcılarına NFT satışı yapabilecekleri mağazalar açabilme imkanı sunuyor. İlk olarak NBA takımı Chicago Bulls’un çevrimiçi bir mağaza açarak NFT satışı yapmaya başladığı platform, aynı zamanda NFT basabilme imkanı da vadediyor.

Kanada merkezli e-ticaret platformu olan Shopify, tüm dünyada NFT teknolojisine gösterilen ilginin ardından hizmetlerine NFT satışını da ekledi. E-posta aracılığıyla NFT sahiplerinin cüzdanlarına koleksiyonlarını ekleyebilme imkanı sunan platform, NFT satışı yapmak isteyen kullanıcılar için mağaza açabilme özeliği de sunuyor.

Satıcılar NFT Basabilecek ya da Satışını Yapabilecek

Shopify NFT hizmetini sağlamak amacıyla oldukça güçlü bir iş birliğine imza attı. NFT hizmetlerinde öncü kuruluşlardan olan GigiLabs ile iş birliği kuran Shopify, NFT hizmetini açıkladı. Platformun web sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre; Polygon, Ethereum, Flow ve Near kripto para birimleriyle NFT oluşturulabilecek.

Daha önce NFT projeleriyle ilgilendiklerini de açıklayan Shopify, “NFT Beta” isimli hizmetiyle NFT satın alma ve satma işlemlerinin gerçekleştirilebilmesini hedefliyor. Satıcılar ve alıcılar özel bir sistemle sahip oldukları kripto cüzdanlarını platformla entegre edebilecek. Böylelikle sadece e-posta üzerinden NFT satın alan kullanıcılar koleksiyonlarını cüzdanlarına ekleyebilecek. Ayrıca platform NFT alım-satım işlemlerinde ödeme kolaylığı da sunuyor.

Ödemeler Shopify Payments Shop Pay ve Banka Kartları ile Alınabilecek

Shopify NFT koleksiyoncuları ve üreticileri için özel olarak oluşturduğu hizmetini, kullanıcıların açtığı mağazalar üzerinden sağlayacak. NFT satışı için özel olarak mağaza açabilecek olan kullanıcılar, ürettikleri NFT’leri bu mağazalar aracılığıyla koleksiyoncularla buluşturabilecek. Alım-satım işlemleri ise geniş yelpazeli ödeme yöntemleriyle gerçekleştirilebiliyor. NFT üreticileri; Shopify Payments, Shop Pay ve banka ya da kredi kartları aracılığıyla ödeme alabilecek. Ayrıca ödemelerin Shopify üzerinden kripto para birimleriyle de yapılması mümkün.