Snapchat’in Yeni Tasarımı İle Arkadaşlarını Daha Hızlı Bulabiliyorsun

Hepimizin severek kullandığı uygulamalardan biri olan Snapchat iOS kullanıcılarına özel yeni bir güncelleme getirdi. Bu güncelleme Ocak ayının ilk başlarında Android bazlı telefonlar için yapılan güncellemeye uyumlu olarak gerçekleştirildi.

Kullanıcıların heyecanla beklediği Snapchat’in bu yeni aerodinamik arayüzünde pek çok yenilik mevcut. Artık özellikle Snapchat’i yeni kullanmaya başlayanlar için uygulama içerisinde gezinmek çok daha kolay ve bu tasarım Snapchat’i olduğundan daha da kullanışlı ve işlevsel bir hale getirdi. Daha önce bu konuya ilişkin pek çok olumsuz yorum yapılmıştı. TechCrunch’ın oluşturduğu rapora göre aslında bu uygulama içerisinde gezinirken yaşanan zorluklar Snapchat’e daha çok “gizli bir kulüp” havası katıyor, bu hava da markaya farklı bir değer veriyor. Acaba kullanıcılar bu konuda ne düşünüyor? Uygulamada gezinirken zorlanmak mı isterlerdi yoksa kolayca snap mi atmak, arkadaşlarını bulmak mı isterlerdi?

Bu bahsedilen yeni arayüzün gelişiyle beraber yeni arama bölümü arkadaş ve grup bulmayı, hikayeleri takip etmeyi kolaylaştırıyor. Arama kısmına bastığınızda yeni bir tasarım sizi karşılayacak ve bu tasarım arkadaşlarınızın çektiği snap ve hikayelerini gösteriyor olacak. Bunun yanı sıra istediğiniz kişinin kısa bir profil özetini ismine uzun süre basılı tutarak görebilir, kendi profilinizi görmek için ise Bitmoji’nize tıklayabilirsiniz. Görüldüğü gibi uygulama içerisinde pek çok ana nokta olduğundan daha kolay ve hızlı bir şekilde kullanılmak için yeniden tasarlanmışa benziyor.

Snapchat’in yeni aerodinamik tasarımı “Our Store” adlı bölüme daha kolay snap yollamanızı da sağlıyor. Bu bölümde bildiğiniz gibi büyük etkinliklere, partilere, galalara ve daha pek çok önemli olaylara odaklanılıyor ve çekilen görüntüler bütün dünya ile paylaşılıyor. Snap çektiğinizde de bunu “Our Story” (Hikayemiz) bölümünü işaretleyip yollayabilirsiniz, bu da eğer seçilirse Snapchat’in attığınız snap’i kullanma iznini verdiğinizi belirtir.

Şimdiden iOS kullanıcılarını heyecanlandıran bu gelişmenin uygulama içinde gezinmeyi, arkadaş eklemeyi ve daha pek çok hususu kolaylaştırıp kolaylaştırmadığını, yeni insanların Snapchat uygulamasını indirip indirmeyeceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz.