Xiaomi’nin Yeni Katlanabilir Akıllı Telefonu: Mix Fold 2

Xiaomi’nin katlanabilir akıllı telefonu Mix Fold 2, Çinli teknoloji devi tarafından tanıtıldı. Teknoloji tutkunlarının yakından takip ettiği model, katlanabilir özelliğinin yanı sıra birçok iddialı yeniliği bünyesinde barındırıyor.

Özellikle son dönemde Samsung’un katlanabilir akıllı telefon teknolojisinde gösterdiği üstün performans dikkatleri çekerken, Çin menşeili teknoloji geliştiricisi Xiaomi’de yarışa dahil oldu. Katlanabilir tasarımıyla kullanıcılara son derece çarpıcı bir akıllı telefon kullanım deneyimi vadeden Xiaomi Mix Fold 2, diğer özellikleriyle de oldukça tatmin edecek gibi görünüyor.

Xiaomi Mix Fold 2’de Bizleri Neler Bekliyor?

Xiaomi Mix Fold 2, Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Z Fold 4’e benzerlikleriyle dikkat çekiyor. 4500 mAh batarya kapasitesiyle oldukça iddialı ve uzun süreli bir kullanım deneyimi vadeden telefon, birçok yenilik ile birlikte teknoloji tutkunlarıyla buluşacak. 120Hz yenileme hızına sahip dış ekranıyla fark yaratan Xiaomi Mix Fold 2, katlanabilir ekranını ise Samsung’tan alıyor.

Samsung Eco OLED 120Hz LTPO 2.0 katlanabilir ekrana ev sahipliği yapan Xiaomi Mix Fold 2, sahip olduğu AMOLED panelle, güçlü bir ekran deneyimi vadediyor. 50 MP gibi oldukça iddialı bir ana kameraya sahip olan cihaz, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisiyle her türden akıllı telefon kullanımı talebine cevap verebilecek özelliklerle donatılmış.

Sahip olduğu özellikler kadar tasarımıyla da fark yaratan Xiaomi Mix Fold 2, her ortamda kullanım için uygun. Cihazın genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • 12 GB RAM,
  • 4500 mAh batarya,
  • 67 watt hızlı şarj desteği,
  • Katlanabilir ekran,
  • 1 TB’a kadar tercih edilebilecek hafıza seçenekleri,
  • 50 MP ana arka kamera ve; 13 MP ve 8 MP iki yardımcı arka kamera,
  • 8K çözünürlüklü video çekim desteği,

Tüm bu özellikleriyle fark yaratan bir akıllı telefon kullanım deneyimi vadeden Xiaomi Mix Fold 2, ilk olarak Asya pazarında satışa sunulacak.

Xiaomi Mix Fold 2 Ne Zaman Çıkacak?

Xiaomi katlanabilir akıllı telefon Xiaomi Mix Fold 2, 16 Ağustos itibariyle kullanıcılarla buluştu. Cihazın Türkiye akıllı telefon pazarına ne zaman dahil olacağına ilişkin herhangi bir bilgi bulunmuyor. Bununla birlikte Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı yönünde de ciddi spekülasyonlar yer alıyor. Cihazın Türkiye’deki satışına ilişkin herhangi bir resmî açıklama yapılmadı.

Bununla birlikte Xiaomi Mix Fold 2, kısa bir süreliğine Türkiye’de satışa sunulmayacak gibi görünüyor.

Özellikle Asya ve Avrupa pazarında yüksek düzeyde ilgi görmesi beklenen Xiaomi Mix Fold 2, siyah ve altın renk seçenekleriyle sunuluyor. Türkiye’de satışa çıkması halinde hangi renk alternatiflerine ev sahipliğine yapacağı da belli olmayan Xiaomi Mix Fold 2, Çin’deki akıllı telefon tutkunları için tanıtımın ardından ön satış işlemlerine açılmıştı.

Xiaomi Mix Fold 2’nin Fiyatı

Xiaomi Mix Fold 2 tanıtımında cihazın satışa sunulacağı fiyatlara ilişkin detaylar da Çinli teknoloji devi tarafından açıklandı. Türkiye ve diğer lokal bölgelerde fiyatlandırmalara ilişkin detaylara yer verilmezken tanıtımda, cihazın dünya genelinde hangi fiyatlarla satışa sunulacağı paylaşıldı. 256 GB, 512 GB ve 1 TB hafızaya sahip olan 3 farklı seçenekle kullanıcı beğenisine sunulan Xiaomi Mix Fold 2, düşük fiyatlarıyla da dikkat çekiyor.

Benzer özellikleri paylaştığı Samsung’un Galaxy Z Fold 4 modeline göre daha düşük maliyetlerle kullanıcılarla buluşacak olan Xiaomi Mix Fold 2’nin fiyatları şu şekilde:

  • 1 TB: 1.782 dolar
  • 512 MB: 1.445 dolar
  • 256 GB: 1.336 dolar.

Cihazın Türkiye’de satışa sunulması halinde fiyatlarının ne olacağı ise Türkiye’deki teknoloji takipçilerinin en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor.