Whatsapp’ta Grup Sesli Aramaları Nasıl Susturulur?

WhatsApp sesli arama kapatma, WhatsApp’ı çok fazla kullanmak istemeyen kişiler için ideal bir özelliktir. Bilindiği üzere WhatsApp üzerinden hem sesli hem de görüntülü aramalar yapılabilir. Kişisel aramalar yapılabildiği gibi grup üzerinden de arama yapılabildiğini söylemek olanaklıdır. Eğer grup aramalarını susturmak istiyorsanız bunun için WhatsApp tarafından sizlere sunulan yöntemleri tercih edebilirsiniz.

WhatsApp grup araması kapatma konusunda kullanacağınız yöntem, aramayı sessize almaktır. Bunun içinse çeşitli yönergeleri takip etmeli ve belirtilen işlemleri eksiksiz bir şekilde yapmalısınız. Peki WhatsApp grup araması kapatma işlemleri nasıl yapılır?

Whatsapp’ta Grup Sesli Aramaları Sessize Alma

WhatsApp sesli arama kapatma, bildirimlerin sessize alınması olarak da ifade edilebilir. Çok fazla WhatsApp grubuna üyeyseniz, arama yapıldığında sürekli bildirim gelmesini istemeyebilirsiniz. Bu durumda sesli aramaların bildirimlerini sessize almanız olanaklıdır. WhatsApp grup araması kapatma işlemleri için genel olarak aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

  • WhatsApp uygulamasını açın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayın.
  • Ayarlar butonuna tıklayın ve karşınıza çıkan seçenekler arasından Bildirimler seçeneğine gidin.
  • Çağrılar kısmına gelin ve Ton / Zil Sesi seçeneğinde “Hiçbiri”ni seçin.
  • Ayrıca Titreşim kısmında Kapalı seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Belirtilen adımların her biri, WhatsApp grup araması kapatma için uygulanması gereken adımlardır. Her bir adımın eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilmesi, gruplardan gelen sesli aramaların sessize alınmasını sağlayacaktır.

Grup sesli arama bildirimlerini açmak için belirtilen adımları tekrar uygulayarak Ton / Zil Sesi seçeneğinde istediğiniz tonu ekleyebilir, Titreşim kısmında da Titreşim Açık seçeneğini açabilirsiniz. Böylelikle grup sesli aramaları size bildirim olarak gelecektir.

Belirtilen adımların her biri, Android cihazlarda grup sesli arama bildirimlerinin kapatılmasını ifade eder. WhatsApp grup araması kapatma adımları, WhatsApp üzerinden sürekli rahatsız edilmenizi engelleyecektir.