Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade, Apple Inc.’den yeni bir projedir. İnsanların sevdikleri oyunları daha kolay bulmasını ve oynamasını sağlamak adına tasarlanmıştır. Oyunları ana akıma taşıyacak ve insanların en sevdikleri oyunları bulmasını kolaylaştıracak bir Apple projesidir. Şirket, her zamankinden daha fazla kişiye ulaşabilecek erişilebilir bir oyun platformu oluşturmak için endüstri liderleri ve geliştiricilerle ortaklık kurdu.

Apple Arcade Nedir?

Apple Arcade bir uygulama mağazası olarak kurulmuştur, ancak bu yalnızca Google Play veya iOS cihazlardaki App Store gibi başka bir uygulama mağazası değildir. Bu platformlardan çok daha etkileşimli olacak çünkü çok oyunculu, sesli sohbet, skor tabloları ve daha fazlası gibi özelliklere sahiptir.

Apple Arcade, Apple’ın Mart 2019’da Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttığı yeni bir oyun platformudur. Platform, kullanıcıların bir abonelik kapsamında çok sayıda oyunu Apple cihazlarında oynamalarına olanak tanıyor. Apple Arcade hizmeti, Apple tarafından piyasaya sürülmüş olan kullanışlı bir oyun platformudur.

Apple tarafından geliştirilen bu oyun platformu oldukça geniş bir oyun kategorisine sahip. iOS ve Mac kullanıcıları için erişilebilecek bir uygulamadır. Platform büyün Apple cihazları ile uyumlu olması sayesinde kaliteli bir oyun deneyimi sunuyor.

Apple Arcade, oyunculara cihazlarında oynamaları için çok çeşitli oyunlar ve uygulamalar sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Ayrıca, kullanıcıların en son oyunları satın alma konusunda endişelenmelerine gerek kalmadan oynamalarına olanak tanıyan bir abonelik hizmeti sunar.

Apple Arcade Ne İşe Yarar?

Apple Arcade uygulaması, oyunculara en sevdikleri oyunları oynamaları için bir platform sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Sadece oyun oynayabileceğiniz bir platform değil, aynı zamanda oyun oynayan diğer insanları canlı olarak izlemenizi ve kendi tekrarlarınızı ve istatistiklerinizi izlemenizi sağlayacak bir uygulama olması ile ön plana çıkar.

Apple Arcade, kendi tekrarlarınızı ve istatistiklerinizi izlerken diğer insanların oyun oynamasını izlemenizi sağlayan bir oyun akışı hizmetidir. Platformun özellikleri şunları içerir;

  • 200’den fazla oyun barındırıyor ve bu sayı her geçen gün artıyor.
  • Seçilmiş listeler ve öneriler aracılığıyla oyun keşfi sağlıyor.
  • Apple Arcade platformunda skor tabloları, başarılar ve çok oyunculu destek gibi yerleşik sosyal özellikler mevcuttur.
  • Farklı Apple cihazlarında evrensel bir çapraz platform deneyimi sunuyor.

Apple Arcade sistemi, Apple TV’den, iOS aygıtlarından ve macOS’tan erişilebilen, oynaması ücretsiz bir oyun hizmetidir.

Apple Arcade’e Nasıl Kayıt Olunur?

Oyun oynamak için Apple Arcade’e kaydolmak isteyen kişiler, bunun için belirli adımları yerine getirmelidir. Apple Arcade kayıt olmak için ilk olarak Apple cihazından App Store’a ve sonra da Arcade sekmesine girmek gerekir. Bu sayede de abonelik teklifi görülebilir. Daha sonra ise abonelik teklifine dokunarak almak yeterli olacaktır.

Apple Arcade için bu şekilde kaydolmak ve abonelik alarak uygulamayı kullanmak mümkündür. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki uygulamada aile paylaşımı özelliği bulunuyor. Bu sayede de kullanıcı dahil olmak üzere aileden 5 kişi Apple Arcade sistemi kullanma hakkına sahip olur.

Satın alım işlemi için kullanıcının Apple kimliği ile giriş yapması gerekiyor. Sistemi kullanabilmek için geçerli bir ödeme yöntemine ihtiyaç duyuluyor. Apple Arcade uygulamasına bu şekilde hızlıca kayıt yapılabiliyor.

Apple Arcade Üyelik Ücretleri Ne Kadar?

Apple Arcade üyelik için ilk ay ücret ödemek gerekmiyor. İlk ay ücretsiz deneme hakkıyla kullanım imkânı vardır. Bu sayede de kullanıcılar platformu deneyimleme fırsatına sahip oluyor. İlk ayın ardından ise güncel olan Apple Arcade abonelik ücreti bulunuyor. Her aile içi paylaşım grubuna bir abonelik yeterli oluyor.