Bill Gates’in Kızı Jennifer Gates Kimdir?

Jennifer Gates, dünyanın en ünlü ve en zengin insanlarından birisi olan Bill Gates’in kızıdır. Jennifer, Bill Gates’in üç çocuğu içerisinden en büyük olanıdır. 26 Nisan 1996 tarihinde doğmuştur. Kendisi Bill Gates ve Melinda Gates çiftinin en büyük kızı olarak biliniyor. Babası nedeniyle birçok kişi tarafından bilinen veya duyulan bir isimdir.

Jennifer Gates Kimdir?

Jennifer Gates, 26 Nisan 1996 yılında dünyaya gelen ve Microsoft‘un kurucusu olarak bilinen Bil Gates’in kızıdır. Doğum yeri ise Washington, Bellevue’dir. Amerikalı genç isim, dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Bill Gates’in kızı olarak biliniyor. Doğduğu yer olan Washington Bellevue’de ailesi tarafından büyütüldü. Aynı zamanda iki kardeşi vardır.

Bill Gates’in kızı Jennifer Gates, Amerikan vatandaşıdır ve aynı zamanda karışık bir etnik kökeni bulunur. Kendisi şu anda 25 yaşındadır. Kısa süre önce evlenmiş ve hem düğünü hem de kocası ile gündeme gelmiştir. Bill Gates’in kızı olması ile tanınan genç kızın tam adı Jennifer Katharine Gates’tir.

Jennifer Gates 14 yaşına kadar cep telefonu kullanmasının yasak olması nedeni ile sosyal medyayı ancak 18 yaşına gelince aktif olarak kullanmaya başlayabilmiştir. Dünyanın en zengin iş insanlarından birinin çocuğu olması ile oldukça tanınan bir kişidir. Aynı zamanda hem eğitimi hem de mesleği ele alındığından Jennifer Katharine Gates oldukça başarılı birisi olması ile de ön plana çıkıyor.

Jennifer Gates Akademik Kariyeri

Bill Gates ve Melinda Gates çiftinin en büyük çocukları olarak bilinen Jennifer Gates, babasının mezun olduğu lisede eğitim almıştır. Seattle kentinde yer alan Lakeside Lisesi’nde lise eğitimini tamamlamıştır. Bu lise, Amerika Birleşik Devletleri’nde yer alan en iyi 10 özel lise arasında yer alıyor.

Daha sonra ise Stanford Üniversitesi’nde insan biyolojisi bölümüne başlamıştır ve 2018 yılında bu bölümden mezun olmuştur. Ardından ise New York kentinde yer alan Icahn Tıp Fakültesi’nde eğitim almaya başlamıştır.

Bill Gates’in kızı Jennifer Gates, çocuk hekimliği konusunda uzman olmak için eğitim alıyor. Akademik kariyerini şu şekilde özetlemek mümkündür;

  • Jennifer Gates babasının gittiği Seattle’daki bir lise olan Lakeside Lisesi’nde eğitim aldı.
  • Stanford Üniversitesi insan biyolojisi bölümünü başarıyla tamamladı.
  • New York’taki Icahn Tıp Fakültesi’nde eğitime başladı.

Jennifer Gates Ne İş Yapıyor?

Bill Gates’in kızı olarak tanınan Jennifer, çok küçük yaşlardan beri binicilik yapıyor. 6 yaşında biniciliğe başlayan genç isim için bunun bir tutkuya dönüşmesi ile birlikte yarışlara hazırlanmıştır. Tutkusunun peşinden giderek yarışmalara katıldı. Bu yarışmalarda başarılı olarak dereceler de elde ettiği. Aynı zamanda 2017 yılında ABD Binicilik Federasyonu tarafından düzenlenen 25 yaş altı yarışmada birinci olmayı başardı.

Jennifer Gates bu başarısı sayesinde 100 bin dolar değerinde de bir ödül kazandı. Atının adının Alex olduğu biliniyor. Kendisi bir yandan eğitimine devam ederken bir yandan da tutkusu olan biniciliği sürdürüyor. Jennifer Gates genellikle hafta içi eğitimi ile ilgilenirken hafta sonu ise binicilik işiyle uğraşıyor.

Jennifer Gates Kiminle Evli?

2020 yılında nişanlanan Jennifer Gates, 2021 yılında ise evlendi. Eşi, kendisi gibi bir at binici olan Nayel Nassar’dır. Nayel Nassar, Kuveyt’te çalışan mimar bir çiftin oğludur. Jennifer ile aynı üniversiteden mezun olmuştur.

Jennifer Gates’in kocası olan Nayel, Mısırlıdır. Çift, 2020 yılından nişanlanmasının ardından 2021 yılında Ekim ayında evlendi. Kendisi gibi binici olan ve aynı şekilde Stanford Üniversitesi’nden mezun olan eşiyle evlilikleri devam ediyor.

Dünyanın En Zengin İnsanlarının İlginç Zevkleri